Nasıl Yapılır ?

Torrent’e Tracker Nasıl Eklenir?

Torrent dosyalarını hızlandırmak, yarıda kalanları devam ettirmek ya da başlamayanları başlatmak için kullandığımız trackerları torrente nasıl ekleriz? Bu makalemizde torrente trackerları nasıl ekleyeceğimizde bahsedeceğiz.

tracker

Tracker dediğimiz sadece bir bağlantıdır. Diğer tabiriyle linktir. Linki kopyalarsınız ve gerekli yerlere yapıştırırsınız. Sonrasında tracker size durum bildirir. Ya zaman aşımına uğradı, ya eşler kaldırıldı ya da çalışıyor gibi durumlardan size söz eder. Çalışmıyorsa tracker orada hiçbir işe yaramaz. Orada tutmanızın bir manası yoktur. Üzerine tıklayıp delete tuşuna basarak silebilirsiniz. Ya da sağ tıklayıp tracker kaldır diyerek kaldırabilirsiniz.

Asıl konumuz olan tracker eklemeye gelelim. Eklediğim görselde tracker yazısını görüyorsunuz. Alt kısımdaki sekmelerde yer alıyor. Tracker sekmesini açın ve boş bir yere sağ tıklayıp tracker ekle deyin. Karşınıza çıkacak olan listede bazı trackerlar olacaktır. Onları silmeyin. Trackerınızı kopyala demiş olmanız gerekiyor. Sağ tıklayıp yapıştır deyin. Trackerı bu şekilde ekleyebilirsiniz. Ancak eklediğiniz trackerlar arasında enter tuşu ile bir satır boşluk bırakmayı unutmayın.

Tavsiye Yazı:  Silinen Torrent Dosyası Nasıl Geri Getirilir?

Torrentinize trackerlar bu şekilde eklemeniz mümkün. İşe yarıyor garantisi ne yazık ki veremiyorum. Bazı trackerlar güncelliklerimi kaybettiklerinden dolayı işinizi görmeyebilir. Kolaylıklar diliyorum.

Yorum Yazınız

*