hosting
Blog

Toplumun Aynası Not Defteri

notdefteri-foxTürk televizyonlarında yepyeni ve sıra dışı bir dizi yayın hayatına başladı. Heyecanı ve kalitesi ile izleyicisini ekrana kilitleyen Not Defteri isimli dizi benim de olmazsa olmazlarım arasına adını yazdırdı. Henüz birkaç bölümü ile yayında olmasına rağmen gönülleri fethetmeyi başaran bu muazzam dizinin başrollerini Ekin Mert Daymaz, Tarık Ündüz, Seda Telciler ve Fatih Al gibi başarılı oyuncular canlandırıyor.

Fox ekranlarından beğenimize sunulan Not Defteri modern bir yapıda karşımıza çıkıyor. Dizi edebiyat öğretmeni olan Mahir Soysal’ın tayininin Dersaadet Lisesine çıkması ile başlıyor. Dersaadet, günümüzde de sıkça karşılaştığımız kentsel dönüşümün eşiğinde bulunan gecekondu yapıların yıkılarak yerini modern binalara bıraktığı bir bölgedir. Durum böyle olunca sınıflar arası çatışmayı kaliteli bir şekilde aktarıyor olması oldukça dikkatimi çekti. Diğer dizilerden farklı olarak toplumsal bir sorunu ele alıyor olması da dizinin bir başka ilgi çekici unsurlarından.

Not Defteri her figürü ile bir lise dizisi olmasına rağmen geniş bir kitleye hitap etmeyi başarmış. Özellikle 80lerin, 90ların yakından takip ettiği motosiklet sevdalısı bir grup ile 2000li yılların gençlerinin düşkün olduğu rap müziğe zaman zaman yer veriliyor. Bu durum da dizinin hitap ettiği kitleyi açık bir şekilde gözler önüne sermeye yetiyor.

Tavsiye Yazı:  İngilizce Nasıl Geliştirilir Örnek ?

Dizideki toplumsal farklılığı yaratan kişiler zamanla gruplaşma ile karşımıza çıkıyor. Grup liderleri olarak göze batan Ufuk İle Egemen karakterleri genç ve başarılı oyuncuların yorumları ile keskin bir rekabeti aksiyona ve heyecana dönüştürmüş durumda. Günümüzdeki toplumsal sorunları düşünecek olursak bu tarz dizilerin ekranlarda yer alması benim için oldukça önemli bir şey. Televizyonların hayatımızdaki yerini de göz önüne alacak olursak bu tarz konuların işleniyor olması beni ayrı bir etkiledi.

Hayatın içinde var olan aşkı, hırsı, cesareti ve çok daha fazlasını konu alan bu başarılı diziye zaman kaybetmeden başlamanızı öneririm. Ufuk ile Egemen’in her anlamdaki rekabeti, dizi keyfinizi bir üst seviyeye çıkarmayı başaracaktır. Birbirinden keskin düşüncelere sahip olan gençler bu dizi ile birlikte dünyalarını biraz daha renklendirmeyi başarmış gibi görünüyor. Sürükleyici ve fazlasıyla heyecanlı bir dizi ile gününüze anlam kazandırmak istiyorsanız Not Defteri’ni soluksuz izleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Şimdiden iyi seyirler!

Tüm bölümlere şu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.fox.com.tr/Not-Defteri

Yorum Yazınız

*

1 Yorum