TikTok Takipçi Arttırmak için En iyi 8 İpucu

Tiktok takipçi arttırma yolları arasında birçok profesyonel stratejisi yer almaktadır. Bu profesyonel stratejilerin yanı sıra basit birkaç adımı tercih ederek de başarılı sonuçlar almak mümkündür. Günümüzde dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, 2016 yılında piyasaya çıkmasının ardından kısa sürede geniş kitlelere ulaşmıştır.

Video paylaşım uygulaması olan TikTok, içinde bulunan efektler, canlı yayın özellikleri, hediyeler, müzikler ve daha pek çok farklı seçenek sayesinde yeni medya araçları içinde başarılı bir pazarlama alanına da dönüşmüştür. TikTok takipçi arttırmak için en iyi 8 ipucu kapsamında birçok adım takip edilmelidir.

Bonus: Ücretsiz tiktok takipçi kazanmak istiyorsanız siz de linke tıklayıp sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://sosyaldigital.com bu hizmeti gerçek kullanıcılar göndererek ücretsiz olarak %100 bedava ve şifresiz olarak sağlamaktadır.

Tiktok Takipçi Artırma İpuçları:

 1. TikTok Kullanıcı Adınızı Doğru Belirleyin
 2. Trendleri Mutlaka Takip Edin ve Uygulayın
 3. Planlı Şekilde Paylaşımlarınızı Yapın
 4. Kaliteli ve Özgün Videolar Yayınlamaya Özen Gösterin
 5. Ekipman Satın Alarak Kaliteyi Arttırın
 6. TikTok Hashtag’lerini Kullanın
 7. Etkileşimi Yüksek Kullanıcıları Takip Edin
 8. İşbirlikleri ve Reklam Araçlarını Kullanın

1.   TikTok Kullanıcı Adınızı Doğru Belirleyin

Tiktok takipçi arttırma taktikleri arasında ilk sırada elbette etkili bir kullanıcı adına sahip hesap oluşturulması yer alacaktır. İçerik üreteceğiniz konulara uygun bir kullanıcı adı seçmek sizin TikTok’ta daha görünür bir hale gelmenizi sağlar.

TikTok’ta daha görünür olmak, akılda kalmak ve ilgi çekmek için kullanıcı adının şu üç temel özelliğinin olmasına özen gösterin:

 • Vurucu olması,
 • Özgün olması,
 • Akılda kalıcılık.

Bir TikTok kullanıcı arama bölümünde sizin içeriklerinizle ilgili konuda yapacağı arama sonrasında karşısına hesabınızın çıkması için kullanıcı adı önemli bir faktördür. Öte yandan diğer sosyal medya hesaplarındaki takipçi kitlenizi TikTok’a çekmek ve mevcut takipçilerinizin TikTok’ta da sizin hesabınızı bulmasını sağlamak için mümkünse aynı kullanıcı adınızı da kullanarak başarılı sonuçlar almanız mümkündür. Kullanıcı adı belirledikten sonra ayrıca planlama ve hedef kitle belirleme aşamalarını da birçok detayı dikkate alarak yapmanız gerekecektir.

2.   Trendleri Mutlaka Takip Edin ve Uygulayın

Tiktok takipçi sayısını arttırma yöntemleri arasında alternatif birçok seçenek bulunmaktadır. Bu kapsamda özellikle trendleri takip etmek en önemli konudur. Bilindiği üzere sosyal medyada sürekli yeni bir akım popüler olmaktadır. Bu akımlar genelde yeni çıkan hit şarkılar ile paylaşılan içiriklerin başarılı olmasını sağlar.

TikTok trendlerini takip ederek paylaşımlarınızın paylaşıma da daha açık hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

 • Güncel TikTok dans trendlerini tercih edin.
 • Popüler şarkılara içeriklerinizde yer verin.
 • Popüler ve güncel etiketleri kullanın.

TikTok’ta daha görünür olmak ve keşfet bölümünde içeriklerinizin yer almasını sağlamak için mutlaka izlenme sayısını artıracak bazı tricklere de başvurulması gerekiyor. Video akımlarını takip ederek popüler şarkılar ve görseller ile başarılı sonuçlar almanız mümkündür. TikTok kullanıcılarının büyük bölümü trend olan içeriklere daha fazla ilgi göstermesi ve TikTok algoritması tarafından bu içeriklerin de öne çıkarılması sayesinde kullanıcıların hem takipçi sayılarının artırılması hem de etkileşimlerinin yükselmesi sağlanabilir.

TikTok Takipçi Arttırmak için En iyi 8 İpucu

3.   Planlı Şekilde Paylaşımlarınızı Yapın

Tiktok takipçi arttırma programı olarak öne çıkan çeşitli üçüncü taraf uygulamalar sizin planlı olarak daha etkili şekilde paylaşım yapmanızı sağlayacaktır. Sanıldığının aksine sürekli paylaşım yapmak istenen sonuçları vermez. Paylaşımların belirli bir saat aralığında ve sürekli bu zaman dilimlerinde paylaşılması algoritma açısından çok daha faydalıdır. İçerik planlaması yaparak gönderilerinizin etkileşim başarısını artırmanız mümkündür.

Sosyal medya yönetiminin iyi yapılması da yine önemli bir konudur. Diğer sosyal medya hesaplarınızdan TikTok’a referans vererek izlenme oranlarının artırılması sağlanabilir. Planlama aşamasında TikTok’ta izlenme sayıları yüksek hesapları takip etmek ve fikir almak, TikTok’ta yer alan müzikleri etkin şekilde kullanmak ve planlı şekilde etkileşim oranlarının en yüksek olduğu zaman diliminde paylaşım yapmak hesabınıza olumlu etki edecektir. Videolarınızın kalitesine de mutlaka özen göstermeniz gerekiyor.

4.   Kaliteli ve Özgün Videolar Yayınlamaya Özen Gösterin

Tiktok takipçi arttırma ücretsiz yöntemler arasında bir diğer önemli konu ise içerik kalitesidir. Paylaşımlarınızın daha fazla kişi tarafından izlenmesini sağlamak ve bu sayede hem takipçi hem de beğeni almak için kaliteye özen gösterin. Kimse taklit edilen ve kalitesi çok daha düşük içerikleri izlemek istemeyecektir. Bu nedenle kendi içeriklerinizin kalitesini artıracak metotları kullanmanız gerekecektir.

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi özgünlük de sizi diğer hesapların önüne çıkaracak önemli bir yöntem olacaktır. Bu kapsamda içeriklerinizin her zaman daha görünür olması ve profilinizi ziyaret eden kişi sayısının artırılması için profesyonel yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Ekipman kalitesini bir tık artırarak bu kaliteyi sağlayabilirsiniz. Tiktok takipçi arttırmak için en iyi 8 ipucu arasında kaliteli ve özgün içerik üretimi ilk sırada yer alacaktır.

5.   Ekipman Satın Alarak Kaliteyi Arttırın

Tiktok’ta takipçi kazandıran hesaplar veya diğer yöntemler ile başarınızı artırırken, aynı zamanda videolarınızı çekeceğiniz ekipmanın kaliteli olması da izlenebilirliğinizi artıracaktır. Popüler TikTok hesaplarına baktığımızda hemen hemen hepsinin ring light, tripod ve mikrofon gibi çeşitli ekipmanlar kullandıkları görülmektedir.

Özellikle TikTok videolarınızı tek başınıza çekecekseniz bu durumda mutlaka bir tripod’a ihtiyacınız olacaktır. İyi çekim yapan bir telefon ya da kamerayla da izleyici kitlenizi artırabilirsiniz. İnsanların kaliteli videolarla daha fazla vakit geçirdikleri bilinmektedir. İlk bakışta da kullanıcıların hesabınızı takip etmesi için kaliteli videolar üretmeniz için çeşitli pahalı olmayan aksesuarlarla bile en iyi verimi almanız mümkündür. 

TikTok Takipçi Arttırmak için En iyi 8 İpucu

6.   TikTok Hashtag’lerini Kullanın

Tiktok hashtag kullanımıyla içeriklerinizin öne çıkarılmasını sağlayacaktır. Keşfet kısmında içeriklerinizin yer alması için bu hashtag’leri kullanmanız gerekecektir. Popüler etiketler sayesinde trend olan aramalarda kendi içerikleriniz de gösterilir. Bu sayede herhangi bir kullanıcı söz konusu hashtag ile arama yaptığında sizin videonuz ile karşılaşma şansı artar. Bu da size takipçi olarak ya da beğeni veya diğer etkileşimler olarak geri dönecektir.

Günümüzde TikTok başta olmak üzere hemen hemen tüm sosyal medya platformlarında hashtag kullanımı son derece önemlidir. Popüler olan aramalarda daha fazla kişiye ulamak için bu hashtag’leri etkin şekilde ancak ne çok fazla ne de çok az olacak şekilde kullanmak önemlidir. 

7.   Etkileşimi Yüksek Kullanıcıları Takip Edin

Tiktok takipçi kasma işlemleri için etkileşimi yüksek hesapları takibe almanız gerekecektir. Bu hesapları takip etmek, gönderilerini beğenmek, yorum yapmak ve paylaşmak zaman içinde benzer ilgi alanlarına sahip diğer TikTok kullanıcılarının sizin hesabınızı da takip etmesini sağlayacaktır.

Sosyal medyada takipçi sayısını artırmak için sürekli görünür olmak önemlidir. Hesabınızın başka bir hesabın beğenenler veya yorum yapanlar kısmında yer alması sayesinde yeni takipçiler kazanmanız da mümkündür. Takipçilerinize olan etkileşimlerinizi artırmak için tercih edebileceğiniz birçok farklı strateji bulunuyor. Bu etkileşimi yüksek hesapları takibe almak da tercih edebileceğiniz en basit yöntemler arasında yer almaktadır.

TikTok Takipçi Arttırmak için En iyi 8 İpucu

8.   İşbirlikleri ve Reklam Araçlarını Kullanın

Tiktok takipçi satın al hizmetlerini tercih ederek bot hesap satın almak zorunda kalmadan reklam araçları ve etkili hesaplarla yapılacak işbirlikleri sayesinde daha hızlı bir organik büyüme elde edilmesi mümkündür. Burada önemli nokta ise işbirliği yapmak istediğiniz hesapları doğru bir şekilde belirlemeniz olacaktır. Örneğin TikTok’ta edebiyat – kitap alanında paylaşımlar yapıyorsanız, ağırlıklı olarak dans videoları paylaşan hesaplarla işbirliği yerine benzer alanda popüler hesapları tercih etmeniz size fayda sağlar. Sosyal medya pazarlama stratejileri arasında yer alan reklam araçları da yine hesabınıza daha fazla trafik çekerek takipçi sayınızı artıracaktır. Tiktok takipçi arttırmak için en iyi 8 ipucu sayesinde takipçi sayınızı katlayabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir