Wordpress

TemplateMonster Web Tasarım Gelişmesindedir

15 yıl öncesine dönün. O zamanlardaki web tasarımı nasıl görünüyordu? Günümüzde web endüstrisiyle karşılaştırıldığında kesinlikle biraz beceriksiz ve kaba görünüyordu. O zamanlarda bugün gibi mobil cihazları yoktu. İnternet Explorer ve Netscape bildiğimiz browserlerin dışında geniş bir tarayıcı seçeneği de yoktur. Google yazı tipleri mevcut olmadığı için günümüz kuşağı küçük resimleri ve garip yazı tipleri içeren linkleri ve metinlerle dolu web sitelerini hatırlamazlar. Web sayfaları animasyonlu Gifler, kaydırma işaretleri ve ses klipleri kullanarak Flash ve CSS ile tasarlandı. Web gelişimi kavramı o zamanlarda yaygınlaşmaya başlamıştır. Böyle 5 kişilik ekip olarak küçük bir ofiste tasarımları hazırlamaya karar verdik ve inanılmaz bir hızla gelişen şirketlerinden nasıl öne çıkabileceğimiz konusunda hiç fikrimiz yoktur. Benzersiz, mükemmel ve kullanıcı dostu temalar ve şablonları sunan bir web platformuna sahip TemplateMonster’ın  hikayesi böyle başladı. Şimdi, dünyanın pazarında en iyi web tasarım şirketleri arasında ikincisi olmak ve Alexa‘ya göre en çok ziyaret edilen web sitesi sıralamasında birinci sırada yer alarak, global web pazarında özel nişlerimizi bulduğumuz için son derece şanslıyız.

TemplateMonster, teknik gelişmeleri sürekli takip etmesiyle ve kendi yetenekleri ve uygulamaları geliştirmesiyle büyümeye başlamıştır. Web pazarında kendini geliştirmeye devam etmekteyiz.

Peki, bunu nasıl yaptıklarını öğrenmek ve piyasaya sürülmesinden 15 yıl sonra bile web pazarında nasıl hala faaliyet gösterdiği anlamak için makaleyi okumaya devam edin.

TemplateMonster: HTML’den Hazır Şablonlara kadar

Öncelikle, özel web siteleri tasarlanması ile ilgiliydi. Bunları oluşturmak için o zamanlarda herkes yaptığı gibi HTML ve CSS kodunu kullanıyorduk. Flash özelliği kullanmasıyla geliştiren temalarla karşılaştırırsak tasarımlarımız sıkıntısız çalışıyor, daha hızlı yükleniyor ve daha iyi görünüyor ve ekibimiz çok yetenekli olduğu için yaptığımız web siteleri fazla istenmektedir. Bu nedenle ekibimiz GAO ve daha fazla sayıda müşteri kazandı. HTML genel kabul gören bir uygulama olsa bile, web siteleri için benzersiz bir yapı yoktu. Bir web sayfasının estetik bir bileşenini etkiledi. Kısaca, web siteleri temiz bir kağıt yaprağından yapılmış ve navigasyonu çok karmaşıklaştıran farklı kompozisyon ve stili içeriyordu. Parlak renkli animasyon ve farklı yazı tiplerin bolluğu ile dolu bu web siteleri kullanıcı dostu ve güzel görünümlü web sayfası gibi göründüğünü söylemek imkansızdır.  Fazla söze gerek yok, web sitemiz biraz basit görünüyordu. Şansınıza, günümüzde bir web estetiği değişti. Minimalizm, düz grafikler, büyük resimler, ılımlı renk paleti ve tek sayfa tasarımı, bir web sitenin süreci daha ucuz, daha hızlı ve kaliteli yaptı. En son trendleri takip etmesine rağmen toplumun yüksek tabakasıyla çalışırken gözlerimizden gerçekten önemli bir şey kaçtığını hislerimiz vardı. O zamanlarda, hızla gelişen küçük ve orta ölçekli şirketleri dikkate almıyorduk. Genel olarak, araştırma, tasarım, ön uç ve arka uç, kalite güvencesi – hepsi bunlar yeterince pahalı olduğu için kendi web sitelerine sahip olmakla ilgilenmiyorlardı. Buna ek olarak, çoğu zaman, reklam ve müşteri sadakati için getirdiği faydaları fark edemiyorlardı.

Bunu aklımızda tutarak ve kendi kısmen yapılmış düzenlerini kullanarak ekip tasarımcılarımızdan biri web sitelerini oluşturma hızı fark ettiğimizde, içerik gerektiren hazır web sitesi şablonları oluşturmaya karar verdik. Müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun, kullanımı kolay, mükemmel hazırlanmış şablonlar altın bir kaynak oldu. İlk iki hafta boyunca, 70 000.000 dolardan fazla kazandık. TemplateMonster’ın yeni ofisleri tüm dünyaya açıldı. Web sitemiz Polonca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Ukraynaca ve Rusça Versiyonlarına sahip oldu. 2016 yılında Çinde işimizi kurarak Çin pazarını ele geçirdik.

Gördüğünüz gibi, TemplateMonster’ın başarı sırları yoktu – sadece teknolojik gelişimi takip etmeye ve biraz ileride düşünmeye çalıştığımız için her şey oldukça öngörülebilirdi. Her yıl web tasarımız daha basit, daha temiz ve daha sezgisel hale geliyordu. Yaratıcılığın standartlarını yeniden yapılandırılmış. Dolayısıyla sadece bu kavramları takip etmekle kalmadık aynı zamanda bunları aşmak için hazır, makul fiyatlı, özel bir bilgiye ihtiyaç duyulmayan özel temaları sunduk.

TemplateMonster temaları ve şablonları, herhangi bir şirketin boyutuna göre ayarlanabildiği ve web sayfası ayarlara, özelliklere, işlevlere ve ekranlara uygun olarak değiştirebildiği için her türlü işletme için evrensel bir çözümdür. Potansiyel müşterilerimizin talepleri üzerine yapılan araştırmalarara dayanarak artık herhangi bir iş dünyası için özel bir şablon hazırlayabiliriz. Örneğin, çok fonksiyonlu restoran temalarımız rezervasyon masası seçeneği sahiptir. Şirket şablonları ise yerleşik haritalar, iletişim formları ve sosyal medya entegrasyonu gibi özellikleri içermektedir. Bunların hepsi müşterinin işini geliştirmeye yardımcı olur.

Günümüzde TemplateMonster koleksiyonumuz yaklaşık 27.000 web sitesi şablonundan ve 60.000’in üzerinde üründen oluşmaktadır. Mevcut çok sayıdaki platforma rağmen herkesin isteklerini karşılamayı başardık. TemplateMonster, zarif bir tasarıma ve bir dizi faydalı seçeneğe sahip olan benzersiz 1250 WordPress temaları, 1000’den fazla Joomla Şablonu, 4000 HTML5 şablonu, yaklaşık 500 Drupal Teması, yaklaşık 3000 Açılış Sayfası şablonu, yaklaşık 400 Magento Teması ve 2000’den fazla e-ticaret şablonuna sahiptir. Müşterilerin rahatlığı için şablonlarımız, Moda ve Güzellik, Sanat ve Kültür, İş ve Hizmetler gibi çeştli kategorilere ayrılmıştır. Özelleştirme – TemplateMonster temalarının ve şablonlarının ayırt edici bir özelliğidir. Bu, birkaç saat içinde TemplateMonster ile herhangi bir şablonu bu seçenekleri, tasarım öğelerini ve müşterinin istediği ayarları elde etmek için değiştirilebilir.

2018 yılında TemplateMonster sadece dünyadaki en büyük şablon kütüphanesine sahip değildir aynı zamanda yeni fikirler ve uzantılarla güncellenir ve web tasarım yenilikleri için 6 milyondan fazla potansiyel müşterilerimiz tarafından yapılan dünyaca ünlü bir dijital Pazar statüsünü kazanmış. Web geliştirme alanında ilk adımlarını atanlar için platformumuz ilk 1000 dolar kazanmak için harika fırsatlar sunar ve 10 kat daha fazlasını yapabilir. TemplateMonster pazarı, herhangi bir yeteneği ve tecrübelerine sahip olan web geliştiricileri için cenet gibidir. Şablonlarımız sayısız yerleşik özelliğine sahip ve diğer pazarlardan daha fazlasını sunabilir. Ayrıca, müşteri tam bir kaynak paketi alır ve spam koruması veya ücretsiz metin yazarlığı hizmetleri gibi özel teklifleri sunar.  Hayalinizdeki web sitesi oluşturmak için TemplateMonster pazarından daha iyi yeri bulacağınızdan emin değiliz. 6 milyon müşterimiz de emin değiller. İşte bu nedenle TemplateMonster pazarı dünyada en iyi (en iyisi olmasa da) biridir.

TemplateMonster ve Mobil Devrimi

2000’lerin başında optimizasyon hakkında kim düşünüyordu? Doğru, kimse, o zamanlarda cep telefonları böyle bir olanağı sunmuyordu. 2018 yılında cep telefonlarına sunulan tüm küresel web sayfalarının %52’den fazlasını oluşturuyor.

Gerçek bir akıllı telefon devrimi olmasa bile o zaman nedir bu?

Sitenizi popüler yapmak ve onu daha kolay bulmasını sağlamak için akıllı telefonlarda ve tabletlerde tamamen işlevsel olmalıdır. Sitenizin Google arama sonuçlarında daha yukarılarda yer almasını  istiyorsanız, bu bir zorunluluktur.

TemplateMonster’in böyle bir web tasarım konsepti dikkate almaması imkansızdır. Tüm temalarımız ve şablonlarımız tamamen mobil duyarlıdır ve herhangi ekran boyutlarında mükemmel bir şekilde görüntülenmektedir.

TemplateMonster ve Sorunsuz WordPress

Tavsiye Yazı:  Google Wordpress Site Kit Nedir?

TemplateMonster 2002 yılında kuruldu. WordPress 2003 yılında piyasaya sürülmüştür. Acaba bu bir tesadüf mü? Öyle düşünmüyoruz. Baştan WordPress çoğunlukla bloglama için bir araç olarak kullanıldı. Bugün milyonlarca kullanıcıya sahip en büyük platformlarından biridir. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, WordPress’in yönetimi son derece kolaydır ve yüklenmesi hızlıdır. İçeriğinizi yapılandırmak, web sitenizi özelleştirmek ve tüm sosyal ağlara bağlamak için mükemmel fırsatlar sağlar.

Burada, TemplateMonster’da, WordPress temaları ve şablonları deliler gibi seviyoruz. Koleksiyonumuzda binlerce WordPress teması var ve kısa bir süre önce Monstroid2 adlı yeni WordPress Teması sunduk. Bu önceki Monstroid temamızın geliştirilmiş versiyonudur. Ancak çok başarılıydı. Tamamen zengin deneyimlerimize ve müşterilerimizin isteklerine dayanan sağlam ve kaliteli teması oluşturmak için çabalarımızı üçe katladık. Bu sadece tasarımla ilgili değil – Monstroid2 bu  iyi yapılandırılmış, teması her öğeyi nasıl oluşturduğumuz, yaptığımız araştırmaları, müşterilerin ihtiyaçlarına dayalı hazırlanan temasıdır. Yani hiçbir şey mükemmel değildir. Ancak Monstroid2 çok güzel bir temadır.

TemplateMonster ve ”Optimizasyon” korkunç kelimesi

10 yıl önce ”rotasyonda kalmak” için sadece bir web sitesine sahip olmak yeterliydi. Şimdi, özel optimizasyonu olmadan sayfanız görünmeyebilir. Şablonlarımız, gelecekteki sitenizi Google arama bölümünde ön plana çıkaracak şekilde hazırlanmıştır. TemplateMonster, rahat gezinme, son haberleri almak, toplantıya katılmak ve çevrimiçi sohbet etmek için kolay taranabilir düzenleri sunar.  21 yüzyılda son derece önemli olan sosyal medya entegrasyonun bir fonksiyonu da sağlamaktadır.

TemplateMonster ve Mantıksal Analizi

Modern web tasarımında mantıksal analizin ve araştırmaların rolü fazla tahmin edilemez. 10 – 15 yıl önce bu araçları genellikle göz ardı edildi ve  bir web sitesi oluştururken sezgi ve müşterilerin istekleri gibi önemli faktörleri daha çok dikkate alınıyordu. Artık web sayfayı ziyaret edenlerini ve potansiyel müşterilerini tanımlamak için kullanılan yöntemleri ve teknikleri keskin şekilde artmıştır. Doğru analizi ve analitik araştırma şeklinde gelecek kreasyonlarımız için  bir temeli sağlamak için kullanılan kendi Araştırma Merkezimizden son derece gurur duyuyoruz. Başarılı bir iş kurmak ve daha iyi sonuçlar elde etmek amacıyla mevcut bir siteyi geliştirmek için iyi bir çözüm yelpazesi sunan bu, dönüşüm oranı artırmak için önemli bir araçtır.

TemplateMonster Müşteri Desteği

Müşterileriniz için bildiğiniz değil onlara verdiğiniz dikkati önemlidir. – Damon Richards.

Müşterileriniz kendi sorunları ile yalnız kaldığı günler geride kaldılar. Artık müşteri desteği bir işletme için çok önemlidir. TemplateMonster Müşteri Destek Uzmanları ürünleri ile ilgili problemleri çözmeye ve müşteri sorularını cevaplamaya her zaman hazırlar. Destek ekibimiz 7/24 saat çalışmaktadır ve çevrimiçi olarak ya da telefon aracılığıyla doğru çözüm bulmanıza, en uygun şablonu seçip indirmenize ve kurmanıza yardımcı ederler. Elbette müşterilerin tüm problemleri çözmeye çalışırlar. Bu nedenle, TemplateMonster müşterileri bir şablonu satın alma öncesinde, sırasında ve sonrasında destekler.

TemplateMonster ve Bloglama

10 yıl önce dikkate alınmayan günümüzdeki kurumsal bloğu, müşteri ile sağlıklı iletişim kurmak için önemli bir iletişim aracıdır. TemplateMonster her zaman diyaloğa açıktır çünkü kitlemizden geri bildirim bizim için çok önemlidir. Çok sayıda yararlı bilgi ve makale okuyucuya sunan TemplateMonster bloğu, fikirleri paylaşmak için mükemmel bir platformdur.

TemplateMonster topluluğun isteklerine uyar

”Ben iyiyim Jack” konsepti geçmişte kalmış. Artık insanlar bilgi ve tecrübelerini paylaşmak için ekip halinde çalışıyorlar. Yeni başarıya ulaşmak için insanlara ilham vermek ve onları güçlendirmek için mükemmel bir araçtır. TemplateMonster pazarı, inanılmaz yetenekli web tasarımcılarla çalışır ve yeni fikirleri ve görüşleri sunar. TemplateMonster’da herkes kendi çalışmalarıyla ilgili gerçek düşünceleri öğrenebilir veya kendini daha geliştirmek için eleştiri alabilir.

TemplateMonster’ın topluluk hayatındaki rolü de Monstroid2 WordPress temasının sunulmasıyla tanımlanmaktadır. GPL lisansına sahip, bu nedenle, büyük bir sosyal parçası olarak çalışmalarımızı ve fikirlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Böylece, Cherry 5 çerçevemizi yeniden başlattık – herkesin ücretsiz yararlanabileceği açık kaynaklı bir araçtır.

TemplateMonster ve Daha Fazlası

Günümüzde ana amacı para kazanmak değil müşterilerin problemlerini çözmek ve onları mutlu yapma karşısında bir ödül almaktır. TemplateMonster sadece en yeni web gelişmelerini takip etmez aynı zamanda kendilerini de yaratır. Tüm trendleri geride bıraktığımızda yenileri inceleyelim:

Dijital Kitaplar ve Kılavuz Kütüphanesi

TemplateMonster, dünyanın en büyük tema ve şablon koleksiyonuna ve bir şablonu kullanarak kendi web sitenizi nasıl oluşturacağınıza, çevrimiçi işiniz nasıl geliştireceğinize ve en üst düzey pazarlama stratejilerini nasıl uygulayacağınız bilgi veren dijital kitaplara ve kılavuz kütüphanesine sahiptir. Şirketimizin uzmanlarımız tarafından hazırlanan ve yayınlanan onlar ücretsiz indirilebilir.

Bakım Destek Hizmetleri

7/24 esasına dayalı olarak, TemplateMonster ekibi her zaman yardıma hazırdır. Müşterilerimizle iletişim kurmayı, tek ve tek şablonu seçerken onları desteklemeyi, şablonu satın almayı, düzenleme veya özelleştirme yapmayı ve yalnız hissettikleri zamanda yardım etmekten hoşlanırız. Güvene dayalı ilişkiler yeni ve güçlü bir iş olduğunu inanıyoruz.

% 100 Memnuniyet

Bir şablonu satın almasından  sonra fikrinizi değiştirirseniz kesinlikle size ücretsiz bir başka şablonu sunarız. Eğer onu da beğenmezseniz — paranızı geri veririz. TemplateMonster’ın müşterileri her zaman memnun kalırlar.

Ücretsiz şablonları

Ücretsiz olarak indirin, düzenlemeyi yapın ve sadece sonra istediğiniz şablonu satın alın.

Özel Paylaşımlar ve Satışlar

TemplateMonster’ın bonus kampanyası gerçekten bir pazarlık alanıdır. Müşterilerimize promosyonları ve bonusları vermeme gibi durumumuz yoktu çünkü bu bizim en sevdiğiniz çalışmalarımızdır.

Gelecek neyi getirir?

Web tasarım birkaç yıl içinde nasıl görüneceği tahmin etmek zor, çünkü muhteşem yenilikler inanılmaz bir hızla ilerlemeye devam ediyorlar.

Ancak TemlateMonster ekibi çok çalışacağında kesin eminiz. İlham almasını beklemeyin ürünlerimizin kalitesi, ruh halinize, hava durumuna veya bir ilham kaynağına bağlı değildir. İşlerini sistematik olarak yapan ustalar gibiyiz.

TemplateMonster’ın kendisi bir küresel platformuna dönüşecek ve herkesten yardım almadan sıfırdan bir web sitesi oluşturmasına olanak tanır. Bu bizim kendi evrimimiz — günden güne gelişiyoruz.

Yorum Yazınız

*