Nasıl Yapılır ?

Telefonunuzu Yağmurdan Korumak İçin Birkaç Öneri

Telefonunuzu Yağmurdan Korumak İçin Birkaç Öneri

Telefonunuz suya dayanıklı olmayabilir ya da siz aşırı korumacısınızdır. Haklısınız da. O halde yağmurdan ya da sudan telefonunuzu nasıl koruyacaksınız ya da bu gibi ortamlarda kendi güvenliğinizi nasıl sağlayacaksınız? Bu yazıda sizlere bir kaç öneride buluşacağız.
1. Şu geçirmez kılıflar. Telefonunuzu biraz pot gösterecek ama tamamen suya dayanıklı hale getirecek. Yağmurlu havalardan korkmayın.
2.kablosuz kulaklık. Yağmur yağarken telefonu kullanmak istemeyebilirsiniz. O zaman nasıl konuşacaksınız? Elbette kablosuz kulaklıkla. Hatta uzaktan müzik bile dinleyebilirsiniz.
3. Şarj etmeden önce kontrol edin. Islaklık olmasın. Bazı modeller bu tür durumlarda telefonu şarj olmaya kapatır ve şarj yerinde nem algıladım uyarısı verir. Sizin böyle bir uyarı alma imkanınız yoksa mutlaka kendiniz kontrol edip sonra şarja takın.
4. Nemli alanlardan uzak durun. Nemli alanlar Telefonunuzun içine nüfus ederse uzun vadede kısadevreye sebep olabilir. Nem elektronik cihazların düşmanıdır.
5. Yedek telefon. En zor zamanlar için yedekte bir telefon tutmak isteyebilirsiniz. Bu biraz aşırı ama binlerce lira verip – çoğu telefon asgari ücretin iki katı- aldığınız telefonu heba etmek istemeyenler olacaktır.

Yorum Yazınız

*