Apple-iOS Mobil Cihazlar

Telefonundan uzak kalanların performansı düşüyor

telefonarastirmasiAraştırma iPhone kullanıcıları üzerinde yapıldı ama genel olarak bütün marka ve modelleri içeriyor. Özellikle akıllı telefonlar olarak genellesek hiçte yanlış olmaz. Araştırmaya göre insanlar telefonlarından ayrıldıkları zaman başarı ihtimalleri düşüyor. Telefondan ayrı düşmenin ciddi manada prikolojik ve fizyolejik etkileri olduğu saptandı. Bu durum neticesinde ise insanların performanslarının inanılmaz derecede düştüğü görüldü.

Deneyi gerçekleştirenlerden Russel Clayton, “Deneylere göre iPhone’lar bize ait bir parça olma özelliğine sahiptirler ve yokluğunda kendimizde fizyolojik bir eksiklik hissediyoruz.“ şeklinde yorum yaparak, hayatımızın en önemli gerçeğini ortaya serdi.

Son zamanlarda telefonundan ayrı kalamadığımıza dair bir çok haber yapılıyor. İnsanların yatarkta, uyumadan önce bile mutlaka telefonlarını yanlarına aldığını gösteren araştırmalar yayınlandı. Ama galiba insanlar böyle yapmakta haklı çünkü son araştırma gösteriyor ki eğer insanlar telefonlarından ayrı kalırsa bir tedirginlik ve kaygı duyuyor. Bu duygular ise o an içinde bulunduğu durumu etkiliyor. Bir iş ortamındaysa işleri başarısız olabiliyor ve herşey kötüye gidiyor.

Tavsiye Yazı:  Asphalt 8 Ücretsiz Oldu

Sanırız duyulan bu kaygı telefon olmadığı zaman dünyayla iletişimi koptuğunu düşünen insanların hissettiği bir şey. Zira sosyal medya hesaplarımızı kontrol etmeden yatamadığımız gerçeği de bununla aynı sonuca çıkıyor. Tavsiyemiz ise, telefonlarınızı bir kenara bırakıp doğayla bütünleşin. Ara ara da olsa bunu yapın.

Yorum Yazınız

*