Programlar

Team Viewer ile bilgisayarlar arasında bağlantı kurun


Bilgisayarlara uzaktan erişim işi oldukça zahmetlidir. Eğer çok fazla bilgi sahibi değilseniz belki bu iş sizin için imkansızdır. İşte bu işi gerçekleştiren, kullanımı ve kurulumu basit bir program sayesinde rahatlıkla bağlantı kurmak istediğiniz bilgisayara erişebilirsiniz. Programımızın adı “Team Viewer”.

Team viewer sizin kullandığınız ve erişmek istediğiniz bilgisayara kurularak, basit bir arayüz ile rahatlıkla erişmenize imkan sağlayan ufak bir program. Programın benzerleri internette bulunmakta, fakat diğer programların kullanımı hem uzun, hem de bilmeyen bir kimse için uğraş gerektirecek ölçüde zor.

Team viewer’ı her iki bilgisayara kurduktan çıkan arayüzde size verilen ID numarası ve parolayı göreceksiniz. Bu ID ve parola sayesinde bilgisayarlar arasında erişimi sağlayacaksınız. Örneğin A bilgisayarı ve B bilgisayarı var. Bu iki bilgisayar arasında bağ kuracağız ya da bağ kurduğumuz bilgisayarda bir işimiz var. A bilgisayar kullandığımız bilgisayar, B bilgisayarıda bağ kurulacak bilgisayar olsun. Her iki bilgisayara da program kurduktan sonra B bilgisayarında programın vermiş olduğu ID ve Parolayı A bilgisayarındaki programa girelim. Girdiğimizde hemen bağlanacak ve karşımıza bir pencere açılacak. Bu pencere B bilgisayarının masaüstünü gösteren pencere. Artık buradan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Tavsiye Yazı:  En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Gördüğünüz üzere işlem gayet basit. Ayrıca programda aynı messenger gibi bağlandığınız bilgisayarları listeyen bir sistemde mevcut. Bu sayede her defasında ID ve parola yazmanız gerekmeyecek.

Program ücretsiz olarak dağıtılmakta ve sitesinde Türkçe anlatımda mevcut. Bu nedenle kurulumda sorun yaşama ihtimaliniz az.

Programı indirmek için ve detaylı bilgi için sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazınız

*