Tarayıcı Olmadan Bir Belgeyi Nasıl Taratabiliriz

Zaman zaman elimizin altında bulunan evrak, belge veya gazete küpürlerini çeşitli yollarla bilgisayara aktarmak isteriz. Bu iş için yazıcıların altında sunulan tarayıcı fonksiyonları her ne kadar işlevsel olsa da, her zaman elimizin altında ne yazık ki bulunmuyor.

İstediğiniz bir parça evrağı tarayarak bilgisayara aktarmak için ihtiyacınız olan büyük bir yazıcı değildir. Aksine bir bilgisayar, bir fotoğraf makinesi (telefon kamerası da iş görecektir) ve bir hayli işlevsel olan ABBYY Fine Reader programıdır.

200 MB’a yakın dosya boyutuyla ve kullanıcılarına sunduğu işlevsel özellikleriyle herkesi kendine hayran bırakan bu uygulama sayesinde resimlerinizi taratabilir ve onlar üzerindeki yazılarda düzenleme yapabilirsiniz.

b_abbyy-finereader-1306245368

Elinizin altında bulunan kamera kalitesine bağlı olarak uygulamanın sunacağı kalitede de değişebilir. Programın sunmuş olduğu belgelerin yüksek kalitede dijitale çevirilmesi, taranmış belgelerde düzenleme ve değiştirme imkanı, E-kitap oluşturma özelliği ile çeşitli dosya formatlarına çevirme özelliğiyle beraber onlarca ek özelliği bulunan bu programı kullanmanız halinde işleriniz bir hayli hızlanacak ve rahatlıkla belgelerinizi dijital ortama aktarabileceksiniz.

Tarayıcıda yaptığınız işlerin daha fazlasını yapabileceğiniz bu program sayesinde, aktardığınız belgelerdeki düzenleme için tekrar yazma işlemiyle uğraşmanıza gerek kalmayacak. Abby FineReader uygulaması sahip olduğu tüm kullanıcılar tarafından beğenilmekte ve hayranlıkla karşılanmaktadır.

Abbyy FineReader 11 Pro İndir!

Umarım faydalı olur, keyifli kullanımlar! 🙂

3 Comments

 1. Aydın Üzmez avatarı Aydın Üzmez dedi ki:

  tasarım değişmiş hayırlısı

 2. marwofatumblr avatarı marwofatumblr dedi ki:

  sponsorunuz tamindirken gezginlere yönlendirmenizi olumlu bulmuyorum
  YAZI İÇİN: teşekkürler öğrencı öğretmen memu esnaf herkese gereklı olabilecek bir program.. deneyip göreceğiz..

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   Yazıyı arkadaş yazmış ve sanırım gözünden kaçtı. Dikkate alıp düzenledim. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir