Sony Xperia Z2’de Kısa Yoldan Uygulama Nasıl Kaldırılır?

Sony’nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi Z2’de bir sürü pratik özellik yer alıyor. Normal şartlarda bir Android cihazda uygulama kaldırmak için ayarlara girip uygulamalar sekmesine tıklamamız gerekiyor. Ancak Z2’de bu yolun kısa olanını yapmışlar. Yazımızda size bundan bahsedeceğiz.

Xperia Z2’de kısa yoldan uygulama kaldırmak için;

  • Öncelikle menüye giriyorsunuz. Tüm uygulamalar tıpkı iOS menüsünde olduğu gibi bu menüde bulunur. Telefonun kendi uygulamaları ve sizin yükledikleriniz tamamen bu menüde yer alır. Sağa veya sola kaydırarak uygulamaları değiştirebilirsiniz.
  • Z2’nin menüsünde sürekli sola doğru kaydırma yaptığınız zaman menünün en başına geldiğinde farklı bir menü karşınıza çıkar. Yukarıdan aşağıya doğru sekmelere ayrılmış bu menüde en üstte “kaldır” seçeneği yer alıyor.Screenshot_2016-03-15-18-32-06
  • Kaldır seçeneğine tıkladığınız zaman menüde üzerinde kırmızı “x” işareti bulunan simgeler göreceksiniz. Kırmızı x işaretine tıkladığınız zaman uygulamayı kaldırıp kaldırmama konusunda son fikrinizi size soracaktır. Eğer onay verirseniz uygulamayı kaldıracaktır. Screenshot_2016-03-15-18-32-13

Xperia Z2’de uygulamaları kısa yoldan bu şekilde kaldırabilirsiniz. Ayarlar kısmından uygulamalar sekmesine girip uygulama kaldır bölümünden yaptığınız uygulama kaldırma işlemiyle aynı işlemi görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir