Sony Xperia Z1, 2 ve 3’te Kamera Çözünürlüğü Nasıl 20.7 MP Yapılır?

Eğer bu cihazları kullanıyorsanız muhtemelen az sonra anlatacağım durumdan şikayetçi olmuşsunuzdur. Kameraya girdiğiniz zaman kameranız 8 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekiyor. Halbuki kameranız 20.7 MP çözünürlüğünde. Bunu nasıl değiştirebilirsiniz, nasıl son çözünürlükte fotoğraf çekersiniz?

Sony’nin Z1, 2 ve 3’te kamera konusunda eksiklikleri var. Bunlardan bir tanesi de çözünürlük ayarlar. Siz oldukça yüksek bir çözünürlüğe sahip olmanıza rağmen otomatik modda sadece 8 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Oysa daha yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekmek istiyorsunuz. Bunu nasıl yapacaksınız? Elbette birkaç ayarı değiştirdikten sonra sorununuz çözülecek. Ancak hangi ayarı yapacaksınız?

Sony’nin kamerasında bir sürü ayar mevcut. O ayarlardan hangisini yaparsanız size çözünürlük seçme hakkı verir? Kamerada yer alan elle modunu seçerseniz size istediğiniz çözünürlükte fotoğraf çekme özgürlüğü sunar. Elle moduna girdiğiniz zaman karşınıza çözünürlük seçme ekranı çıkacak. Buradan istediğiniz çözünürlüğü belirleyebilirsiniz.

One Comment

  1. Teknoloji avatarı Teknoloji dedi ki:

    Son derece faydalı bir bilgi olmuş teşekkür ederim zamanında bende benzer bir sorunla karşı karşıya kalmıştım. Ancak artık şunu söyleyebilirim kin çare Xperia Z5 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir