Nasıl Yapılır ?

Sony Xperia Z Serisinde Yer Alan Stamina Modu Nedir, Ne İşe Yarar?


Daha önce sizlerle Xperia Z serilerinde yer alan Ultra Stamina Modu hakkında konuşmuştuk. Şimdi de normal Stamina Mod hakkında konuşacağız.

Ultra Stamina moda göre daha hafif bir güç tasarrufu sistemi olan Stamina mod etkinleştirildiği zaman telefonunuzun şarjına gözle görülür şekilde etki eder. Örneğin güç tasarruflarından hiçbiri açık değilken 53 saat kullanılabileceği söylenen pilin kullanıma süresi Stamina mod ile 260 saate kadar çıkar. Diğer cihazlara göre oldukça farklı bir güç tasarrufudur. Neredeyse her şeyden tasarruf etmeye çalışır. Buna örnek olarak cihazın aydınlatması, geçiş efektleri, işlemci hızı, RAM kullanımını da dahil edilebilir. Şarj azaldığı sırada Stamina moda geçerseniz sizi oldukça fazla bir süre idare edecektir.

Tavsiye Yazı:  Windows 10'da Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Stamina moda geçmek için ayarlar – pil yolunu takip etmeniz yeterlidir. Orada iki adet seçenek karşınıza çıkacak. Bunlardan biri Stamina mod, diğeri de Ultra Stamina moddur.

Stamina modun içine girip ne zaman aktif olacağını belirleyebilir veya hemen aç seçeneğini seçerek güç tasarrufunu anında aktif edebilirsiniz.

Yorum Yazınız

*