Android

Sony Hala Telefon Üretiyor :) Xperia XZ1 Xperia XZ1 Compact

Sony inatla telefon üretmeye devam ediyor. Sony’nin ürettiği mobil cihazlar bana kalırsa dünyanın en sağlam telefonlarından. Lakin yeniliğe ayak uyduramıyorlar. Apple bile yeni modellerinde kendini aşan yenilikler yapıyor. Geçmişte asla olmaz denenler bir bir gerçekleşiyor lakin Sony gibi bir şirket at gözlüğü ile eski modelleri ve tasarımları tekrar edip duruyor. Bu nedenle başlığı bu şekilde attım. Peki üstünde çalışıldığı iddia edilen Xperia XZ1 ve Compact modeli nasıl olacak? İşte ortaya çıkan detaylar.

Güçlü olan model XZ1 Snapdragon 835 işlemci ile karşımıza çıkacak. İşlemcisi son zamanların popüler olanlarından. Ayrıca cihazın 4Gb rame sahip olduğu görülüyor. Artık telefonlarda 4Gb ramin taban olduğunu söylemek lazım. Modaya göre olabilecek en düşük ram artık 4Gb kabul ediliyor. Elbette düşük fiyatlı cihazlar için konuşmuyorum. Ekran için ortaya çıkanlar ise FHD 5,2 inc ekran. Batarya 3000mAH ve ihtiyaçları karşılayacaktır.

Tavsiye Yazı:  Samsung Galaxy Note 9 Türkiye Fiyatı Nedir?

Bahsettiğim cihazların Android O ile testleri yapıldığı söyleniyor. Testte 7. sürüm görünse de 8 ile yapıldığı konuşuluyor. Daha önce bir sitede ortaya çıkan telefonlar muhtemelen Avrupa için 880 $ dan satışa sunulacak. Burda aklınız gitti değil mi? Sony tasarım konusunda yatırımlarını arttırmalı. Cihazların ayrıca çok eğlenceli renklerle çıkacağını söyleyebilirim. Siyah, mavi, pembe ve gümüş renklerle piyasaya çıkacak. Dilerseniz sızan test görselini sizlerle paylaşalım.

Yorum Yazınız

*