Sıra Bulucu Aracı Nasıl Kullanılır?

Web sitelerinin kendi sektörleri içerisinde başarıyı yakalaması ve rakiplerine fark atabilmesi için belirli kriterleri yerine getirmesi gerekir. Bir web sitesi yöneticisinin esas amacı, listelediği içeriklerin arama motoru sonuç sayfasında üst sıralarda yer almasını sağlayabilmektir. Bunun için deneyimli bir SEO uzmanıyla çalışmaya başlamalı ve doğru SEO stratejilerini geliştirebilmelidir. Düzenli olarak SEO stratejilerini uygulayan web siteleri için başarı kaçınılmaz olacak ve arama motorunda sıralamaları yükselecektir. Eğer web sitenizin arama motorunda nasıl listelendiğini merak ediyorsanız, sonraki çalışmalarınız için gerekli analizleri yapmalısınız. Dopinger, tam da bu noktada ihtiyacınız olan sıra bulucu aracıyla analizlerinize yardımcı olacaktır. Peki, sıra bulucu aracı nasıl kullanılır?

Web sitenizin arama motorundaki mevcut konumunu görüntüleyebileceğiniz sıra bulucu aracı sayesinde önemli detaylara ulaşabilirsiniz. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen ve ücretsiz bir hizmet olan sıra bulucu aracı, web sitenizin kaçıncı sıradan listelendiğini tespit etmeniz için tasarlanmıştır. En başarılı ve güvenilir seçeneğin Dopinger’in geliştirdiği sıra bulucu olduğu söylenebilir. Bu yazımızda, “Sıra bulucu aracı nasıl kullanılır?” sorusunun detaylarına inecek ve konuya dair merak ettiğinizi cevaplandıracağız.

Sıra Bulucu Aracı Nedir?

Sıra bulucu aracı, web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında kaçıncı sırada listelendiğinizi öğrenmenizi sağlayan bir araçtır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu araç ile web sitelerinin sıralaması anlık olarak takip edilebilir. En doğru sonucun alınabilmesi için güvenilir firmalar tarafından yayınlanan araçların tercih edilmesinde fayda vardır. Zira tarama aşamasında bir yanlışlık yapılırsa size sunulan raporu kullanarak planladığınız çalışmalardan gerekli verimi almanız mümkün olmayacaktır. Dopinger, Google arama motorunda sıralamanızı belirlemeniz için geliştirdiği aracıyla ilk tercihiz olmalıdır. Bunun nedeni; profesyonel bir araç olarak doğru sonuç vermesi, anahtar kelime analizi yapılması, tamamen ücretsiz olması ve sınırsız sorgulama hakkı vermesidir.

Dopinger Sıra Bulucu Aracı ile en fazla kullanıcı sayısına sahip olan arama motoru Google’da web sitenizin kaçıncı sırada listelendiğini öğrenebilirsiniz. Üstelik sorgulamanın sonucunda elinize geçecek olan raporlardan kullandığınız anahtar kelimelerin başarısına ve aylık, günlük, haftalık verilere de ulaşabilirsiniz. Sıra bulucu araçlarını düzenli olarak kullanmanız, web sitenizin daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Hem olumlu hem de olumsuz sonuçlar veren çalışmalarınızı bu sayede tespit edebilirsiniz. Unutmayın ki bir web sitesinin ziyaretçi trafiğini arttırması için sıralamasını yükseltmesi şarttır. Bu nedenle, sınırsız sorgulama hakkınızın olduğu sıra bulucu aracını sık sık kullanmalı ve çıkan sonuçları karşılaştırarak analiz etmelisiniz.

Sıra Bulucu Aracının Önemi

Web sitesi yöneticileri ve SEO uzmanları bilirler ki web sitelerinin geliştirilmesi gereken özellikleriyle ilgili çalışmaların büyük bir çoğunluğu manuel olarak yapılmaktadır. Bazıları için ise işlerini kolaylaştırarak ve hızlandıracak araçlar vardır. Örneğin, anahtar kelime araştırması için kullanılan çok sayıda başarılı araç olduğu herkes tarafından bilinir. Fakat birçok kişi tarafından henüz keşfedilmese de arama motorunda web sitenizin sıralamasını görmenizi sağlayacak bir araç da vardır: Sıra bulucu aracı. Bu özelliği kullandığınız zaman çok sayıda avantaj elde etmeniz mümkündür.

En popüler seçeneklerin başında gelen Dopinger Sıra Bulucu Aracı’nın önemini anlamanıza yardımcı olacak fonksiyonları şu şekildedir:

  • Web sitenizin Google arama sonuç sayfasında kaçıncı sırada olduğunu görebilirsiniz.
  • İstediğiniz kadar sorgulama yapabilirsiniz.
  • Ücretsiz bir şekilde erişebilirsiniz.
  • Anahtar kelimelerinizin başarılı olup olmadığını ve dağılımlarını görebilirsiniz.
  • Her bir anahtar kelime için sıralamanızı öğrenebilirsiniz.
  • Sorgulama sonucunda aldığınız raporlarda aylık, haftalık ve günlük olmak üzere detaylı ölçeklendirmelere ulaşabilirsiniz.

Sorgulama aşamasından raporlamaya kadar Türkiye’nin en profesyonel ve kaliteli Google sıra bulucu aracını, Dopinger ile deneyimlemelisiniz.

Sıra Bulucu Aracı Kullanımı

Google’daki sıralamanızı ve anahtar kelimelerinizin başarısını öğrenmeniz için sıra bulucu aracı kullanmanız gerekir. Konuya dair detaylı raporlara da ulaşabileceğiniz bu özellikle SEO stratejilerinizi planlarken hiçbir zorluk yaşamayacaksınız. İşleminizi kolaylıkla tamamlayabilmeniz için nasıl kullanılacağını bir örnekle açıklayalım. Türkiye’deki en profesyonel sıra bulucu aracını geliştiren Dopinger’i vereceğimiz örnekte kullanacağız. Buna göre:

  • İlk olarak, web sitenizin URL adresini kopyalayın.
  • Dopinger Sıra Bulucu Aracı’na giriş yapın.
  • Açılan ekrandaki sorgulama çubuğuna web sitenizin URL adresini yapıştırın.
  • Analizin ardından karşınıza çıkan sonuçlarda, web sitenizin sıralamasını görebileceksiniz.

Web sitenizin Google’da kaçıncı sırada listelendiğini bulmanızı sağlayacak olan bu yöntem ile aynı zamanda, Top10 veya Top100 gibi seçenekleri kullanarak analizini genişletebilirsiniz. Üstelik anahtar kelime analizinizi de tüm detaylarıyla ilgili raporlarda bulabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak adına gün, ay veya yıl ölçeklendirmesiyle farklı zaman dilimlerinde web sitenizin nasıl bir performans gösterdiğini denetleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir