Sınırsız Hosting Nedir Nasıl Seçilmelidir ?

Maliyeti düşük hosting hizmetlerine sahip olmanızı sağlayabilen “Sınırsız Hosting”, sınırsız depolama alanı ve veri aktarımı vaat eden web hosting tekliflerini ifade eder. Bazıları istediğiniz kadar web sitesi barındırma özgürlüğü de sunabilir.

Ancak gerçek şu ki, hosting şirketleri de bizimle aynı Dünya’da yaşadıklarından aslında sınırsız sayıda sunucu için sınırsız genişlikte fiziksel alan, sınırsız miktarda veri iletmek için sınırsız sayıda kablo ve sınırsız sayıda sunucu ve ağı korumak için sınırsız sayıda insan gücü söz konusu olamaz! Sınırsız terimi aslında sınırlı kaynaklar için kullanılan hayali bir reklam kelimesinden başka bir şey değildir. Peki insan gücü, ağ kabloları, sunucu donanımları sınırsız olamayacağına göre hosting şirketleri nasıl “sınırsız” hosting hizmeti sunabiliyor?

Sınırsız Hosting Aslında Ne Demek?

Rekabetin güçlü yaşandığı bir sektör olan hosting için yeni müşteriler kazanmak, ücretsiz geçiş hizmetleri ve cazip fırsatlar sunmak elbette ki önemlidir.

Büyük hosting şirketleri normalde hiçbir zaman tek bir web sitesi tarafından aşılamayacak büyük miktarda barındırma kapasitesine sahiptir. Ayrıca, çoğu web sitesinin günlük çalışması için çok az kaynağa ihtiyacı vardır. Sunucularındaki kaynakların çoğunun kullanılmadığını gören barındırma şirketleri bu kullanılmayan alanları pazarlamak için sınırsız hosting terimini bir satış tekniği olarak kullanırlar.

Sınırsız Hosting Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İlk bakışta oldukça benzer görünen farklı firmalara ait hosting planları; sınırsız bant genişliği, sınırsız depolama alanı, sınırsız veritabanı ve birbirine çok yakın fiyatlar sunabilir.

Sınırsız hosting paketleri, sınırsız depolama alanı ve bant genişliğini belirli koşullara göre geçerli kılar. Aşırı kullanımlar söz konusu olana kadar kullanıcı açısından sıkıntı çıkarmayabilirler. Bazı hosting firmaları diğerlerinden daha dürüst olsa da sınırsız hosting paketlerini tercih ederken Hizmet Şartları’nı okuduğunuzdan emin olmalısınız.Aksi taktirde CPU sorguları, RAM, inode, MySQL veritabanı sayısı, MySQL veritabanı bağlantısı sayısı ve FTP yüklemelerine dair sınırlamalarla karşı karşıya kalabilir, ek ücretlendirmelere tabi olabilirsiniz.

Hosting paketi seçerken asıl üzerinde durulması gerekenler; kesintisiz çalışma süresi denen uptime oranı ve sunucunun performansına bağlı olan sitenizin yüklenme hızıdır. Ayrıca yenileme ücretleri ve hızlı dönüş yapan yardımsever teknik destek ekibinin varlığı da tercihlerinizde belirleyici olmalıdır.

Sınırsız Hosting için Neden Turhost’u Tercih Etmeliyim?

Sınırsız Hosting Nedir Nasıl Seçilmelidir ?
Sınırsız Hosting Nedir Nasıl Seçilmelidir ?

Sınırsız hosting teriminin son yılların popüler pazarlama taktiği olmasının altında yatan nedenler ne olursa olsun sınırsız hosting vaad ederken hem yeni çalışanlar işe alıp hem donanıma yatırım yapma yoluna giden, müşteri desteğinden ödün vermeyen köklü hosting firmaları olduğu da unutulmamalıdır.

Turhost.com’da yer alan Limitsiz Hosting paketlerinde, sitenizin anlık artış gösterdiği yoğun trafik dönemlerinde “Limitsiz Trafik” gereği herhangi bir kısıtlama yapılmaz ve ek faturalandırma işlemi uygulanmaz. Trafik artışlarının süreklilik arz etmesi söz konusuysa kullanıcılar CDN kullanımına ya da değişen ihtiyaçlarını daha iyi tolere edebilecek hosting paketlerine yönlendirilir. Depolama alanı ve aylık toplam görüntülenme kriterlerinde de aşırı kaynak kullanımında web siteniz kapatılmaz.

15 yılı aşan tecrübesiyle Turhost; % 100 Bulut ve NVME SSD Storage altyapısı, yüksek performanslı Intel Xeon E5 işlemcileri ve % 99 uptime oranı ile güçlü sunucu donanımlarına sahiptir.

Sınırsız Hosting Nedir Nasıl Seçilmelidir ?
Sınırsız Hosting Nedir Nasıl Seçilmelidir ?

Sitenizin içeriğinin depolandığı sunucunun yanıt hızı, sitenizin hedef kitlesinin bulunduğu lokasyondan bağımsız değildir. Bu nedenle hedef kitlesi Türkiye’de bulunan web sitelerinin, yerli hosting firmalarında barındırılması, daha hızlı yüklenmelerini sağlayacaktır. Turhost’un üstün performanslı sunucuları İstanbul Gayrettepe’de bulunan Türk Telekom Veri Merkezinde bulunmaktadır.

Ayrıca Turhost’un, hosting paketleri için sağlamış olduğu Litespeed web sunucusu ile % 100 uyumlu çalışan ücretsiz LSCache modülü; sitenizi 5 katına kadar hızlandırma fırsatı sunar.

Sınırsız Hosting Nedir Nasıl Seçilmelidir ?
Sınırsız Hosting Nedir Nasıl Seçilmelidir ?

Özet

Sonuç olarak her şeyin sınırlı olduğu Dünya’da sınırsız hostingin mümkün olamayacağını ve bir satış stratejisi olduğunu artık biliyorsunuz. Sınırsız hosting konusunda depolama alanı ve bant genişliği gibi sınırsız barındırma özelliklerinden çok sitenizin kesintisiz olarak ulaşılır olması, içeriğinizin depolandığı sunucunun yanıt hızı, teknik destek ekibinin yeterliliği gibi kriterlere odaklanmış köklü firmaları tercih etmeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir