İnternet

SEO ile Google’da 1 Numara Olmak, Bütün Mesele Bu Mu?

Google’da 1 numara olmak, her sektörde bulunan firmalar için kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Peki gerçek bu mu? Arama sonuçlarında ilk başta olmak her şeyi çözecek ve firmanın para akışını anında yükseltecek mi? Bu soruları cevaplamak aslında çok zor değil. Hedef anahtar kelimelerinizde ilk sıralarda yer almanız tabi ki potansiyel müşterilerinize güvenli ve kaliteli hizmet sunduğunuzu gösteren önemli bir etken, bunun yanında bulunabilir olmanız için kaçınılmaz. Bunu sağlamak için profesyonel bir SEO uzmanı ile anlaşarak hedeflediğiniz anahtar kelimelerde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Peki her şey bitti mi? Tabi ki her şey bitmedi ama büyük ölçüde bazı işleri halletmiş oldunuz. Artık kaliteli ürün veya hizmet vererek size düşen kısmı devam ettirmeniz gerekmektedir.

İşlek Bir Caddede Olmak Yetiyor Mu?

Bu konuyu fiziksel bir örnekten anlatmak gerekirse, çok işlek bir cadde de köşe bir dükkan kiraladığınızı düşünelim. Hatta dükkanınızı o kadar güzel dizayn ettiniz ki bir bakan bir daha bakıyor.

Şimdi gelelim para kazanma işine. Buraya kadar her konu çok güzel. İşlek bir cadde, bulunabilir bir dükkan ve şahane dekorasyon. Peki bitti mi? Hemen para kazanmaya başladınız mı? Tabi ki hayır. Dükkanınız da sunduğunuz ürünler, personelinizin güler yüzü ve ilgisi, kaliteli hizmet ve uygun fiyat konusu gibi daha birçok konu var. Örneğimizden anlayacağınız gibi çok işlek bir caddede, iyi bir dekorasyonlu dükkanda olmanız bütün sorunları çözmedi. Bunun yanında hizmet ve ürün kalitesi, diğer faktörleri desteklemesi gerekmektedir.

Tavsiye Yazı:  Beats HTC Hisse Ortaklığı Son Buldu

İnternet dünyası da aynı fiziksel örneğimizde verdiğimiz gibi bulunabilir olmanız ve çok kaliteli bir web sitesi sunmanız yetmiyor. İyi bir SEO çalışması ile Google’da 1 numara olabilirsiniz ama bunu iyi değerlendirerek, kaliteli hizmet ve ürün gibi konularla desteklemeniz gerekmektedir.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

“Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğu için SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuştur. “Google”, aramalarda her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konu, site içi optimizasyonlar, popülerlik konusu da site dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir. SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Yapılacak doğru analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman başarıya ulaşabilmektedir.”

Kaynak: https://www.seocu.com/nedir

Konuyu toparlamak gerekirse, firmaların izleyeceği yollar arasında olmazsa olmaz konu tabi ki iyi bir SEO çalışması ama bunun yanında özverili bir hizmet ile müşteri memnuniyeti sağlamak diyebiliriz. Aslında olması gereken, siz işinize ve hizmetlerinize yoğunlaşın SEO çalışmanızı işin profesyonellerine bırakın. Alanında uzman ekipler size profesyonel destek olacaktır. Arama sonuçlarından aldığınız verimi kendi işinizdeki uzmanlığınız ile birleştirerek hedefinize ulaşın.

 

Yorum Yazınız

*