İnternet

Seçim 2011 ve sosyal medya


Teknoloji blogunda seçimin ne işi var der gibisiniz ya da sanırım Ahmet de kişisel yazacak filan diyebilirsiniz ama öyle değil 🙂 Bildiğiniz üzere seçime pazar günü ( bugün ) gidiyoruz ve seçim sonuçlarını herkes dört gözle bekliyor. İşte her seçimde olduğu gibi bu seçimde de en doğru sonuçları en kısa sürede ulaştırmak demek en zor işlerden biri deektir. NTV’nin tarafsız bir kanal olduğunu herkes kabul etmektedir ve NTV’de sanırım bunu gayet iyi bildiği için bu seçimde seçim sonuçlarını canlı olarak bizlere TV’den aktarırken aynı zamanda sosyal medyada da bir yeni durum çıktı. Bildiğiniz gibi dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Youtube’da benim bildiğim ilk kez (yanlışlık olabilir) bir tv kanalının yayını canlı olarak youtube üzerinden izleyebileceğiz. Youtube.com/ntv adresinden canlı olarak yayın yapacak ntv böylelikle seçim 2011’i bizlere yenilik ile beraber sunacak.

Tavsiye Yazı:  Android Cihazlar Artık Kaybolmayacak

Bunun dışında farklı farklı seçim yenilikleri var. Örneğin google.com’da seçim 2011’de yerini almış beklemekte. Bugün google’ı açtığınızda logosunun farklı olduğunu göreceksiniz. Seçim için hazırlanmış doodleda oy kabinlerinden yapılmış bir logo göreeksiniz. Tıkladığınızda ise anket sonuçları var ki buradan seçim sonuçlarıda canlı yayınlanacak.

Uzun süredir süren seçim maratonu pazar günü son buuyor ama bu ufak yenilikler güzellik katacak sanırım. Belki youtube’da bu vesileyle canlı yayın imkanını dener ve ilerde tüm kanalları katarak aynı zamanda  online tv sitesi görevi görebilir. Her şey bir şeylerin vesilesiyle olmuyor mu ? 🙂

Yorum Yazınız

*

3 Yorum

  • Evet bir yanlışlık var,YouTube ilk defa canlı TV yayını yapmıyor,daha önceden farklı örnekleri mevcut.En son olarak İngiliz Kraliyet Ailesi için düğün törenini televizyon yayını ile internete aktardı.

    İşin ilk olan kısmı ise Türkiye’de olması olabilir.Türkiye’den ilk defa YouTube ile ilgili böyle bir duruma şahit oluyoruz.Güzel düşünülmüş,tebrik etmek gerekir.