Mobil Cihazlar

Samsung’un Tizenli cihazı Z1 Ocak’ta çıkıyor

Bir Samsung çalışanından alınan bilgilere göre Samsung’un uzun zamandır piyasaya çıkmayı bekleyen Tizen işletim sistemli telefonları önümüzdeki ay tanıtılabilir. Telefonların çok uzun zaman önce tanıtılması gerekiyordu ama mağazadaki uygulamaların yeterince gelişmemesi Tizen’e olan ilgiyi azalttı.

Samsung, Tizen’in gerkeli gelişimi sağladığını düşünüyor olacak ki Tizenli ilk telefon Z1’i 18 Ocak 2015’te tanıtmayı planlıyor. Telefon ilk olarak Hindistanda piyasaya çıkacak. Telefonun amacı gelişmekte olan pazarlarda yüksek satış rakamına ulaşmak. Bunun için Android’de bir telefon üretmişti. Android One ismini verdikleri cihaz şuan Hindstanda satın alınabiliyor. Bunun yanı sıra Firefox OS işletim sistemli bazı cihazlar da aynı pazarda boy gösteriyor. Ucuz telefon pazarı ciddi anlamda rekabet içinde. Bakalım hangisi satışlarını arttıracak?

Tavsiye Yazı:  Sony Xperia Z Ultra ve Samsung Galaxy Note 3 Karşılaştırması

Samsung’un Tizen işletim sistemli telefonu Z1’in konuşulan özellikleri ise şu şekilde; 4inç ekran, çift sim kart özelliği, 1.2GHz çift çekirdek işlemci, 3.2 MP kamera… Telefonun bu özelliklerle birlikte 100$’dan daha ucuz satılacağı söyleniyor.

Telefonun ülkemizde de satılabileceği söyleniyor ama fiyat konusunda 100$’ı bir kenara bırakın. Peki Tizen ne kadar ilgi görecek? Tizen işletim sistemi ne sıklıkla geliştirilecek? Android gibi güncelleme alacak mı? Merak ettiğimiz diğer konular bunlar. Merakla bekliyoruz.

samsung-z1-tizen-

Yorum Yazınız

*