Android Mobil Cihazlar

Samsung yine mobil sektörü sarstı

Samsung, mobil dünya kongresinde yine bütün ilgiyi üstünde toplamayı başardı. İki modelle kendini gösteren şirket, telefon piyasasını yerinden oynatacak cihazlarla geliyor. Dünyanın en çok telefon satan şirketi Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge ile satışlarını katlayacak.

s6

Yeni cihazlarda dikkat çeken hususlardan biri mobil ödeme sistemi. Yakın zaman önce LoopPay ödeme teknolojilerini satın alan şirket bunu S6 modellerine entegre ederek SamsungPay ödeme sistemini duyurdu. Visa ve MasterCard ile anlaşan Samsung, şimdi neredesye her yerde geçerli bir mobil ödeme sistemi olacak.

s6edge

Galaxy s6 ve S6 Edge modelleri 3 farklı dahili bellek ile piyasaya çıkacak. 32Gb, 64Gb ve 128Gb olarak piyasaya çıkacak cihazlar 3Gb DDR4 rame sahip olacaklar. Bu cihazlar özellikler işlemcileriyle dikkat çekecekler.

Peki bu iki cihaz arasında ne gibi farklar var ve siz hangisini almalısınız?

Tavsiye Yazı:  Lg G5 Basit Yoldan Telefonu Sıfırlama

İşte asıl soru bu, iki cihaz arasında 5 fark bulunuyor. Fiziksel olarak S6 Edge daha hafif ama daha kalın bir yapıya sahip. Bunun yanında pil olarak çok az daha gelişmiş. Ekrandaki farkı söylemeye luzum yok. İki cihazın ortak renkleri olacak ama bunun yanında iki cihaza özgü renklerde bulunuyor. Şimdi gelelim en önemli farka; iki cihazın fiyatları birbirinden elbette farklı. S6 Edge biraz daha pahalı diyebiliriz.

Yorum Yazınız

*

1 Yorum

  • abi bırak sarsmasını ya çok fazla model çııakrtıyor. Arada bir ürün çıkartsada düzgün bir cihaz olsa daha mükemmel olur