Sağlık Turizminde Müşteri Bulma Nasıl Olur?

Sağlık turizminde müşteri bulma nasıl olur? Sağlık turizmi hızla büyüyen bir endüstri olarak karşımıza çıkmaktadır. Her yıl insanlar yaşadıkları ülkede olmayan tedaviler veya estetik ameliyatlar için farklı ülkelere seyahat etmektedir. Elbette ki sağlık sektöründe güçlü bir şekilde yer almayı isteyen sağlık kuruluşları, sağlık turizminde büyümeyi hedefliyorlarsa birtakım aşamalara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Sağlık turizminde müşteri bulma konusunda ilk adım, hedef pazarınızı belirlemektir. Sağlık turizminden para kazanmak istiyorsanız müşterilerinizin kim olduğunu bilmeniz gerekir. Aşağıdakiler dahil bunu yapmanın birçok yolu vardır:

 • Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı Aracını Kullanma
 • Facebook Reklam Yöneticisini Kullanma
 • Twitter Reklam Yöneticisini Kullanma

Sağlık turizmi küresel ekonomide önemli bir iş sektörüdür. Bu sektörün önümüzdeki on yılda hızla büyümesi bekleniyor. Sonuç olarak, birçok girişimci sağlık turizmi işletmesi kurmakla ilgilenmektedir. Ancak, işletmeniz için müşteri bulmak zor olabilir. Sağlık turistleri nereye gitmek istedikleri ve hangi hizmetleri kullanmak istedikleri konusunda çok seçici olma eğilimindedirler. Ayrıca kendilerine sunulan birçok seçenek vardır.

Sağlık turizmi işletmenizin başarılı olmasını istiyorsanız, sizin ve markanız için çalışan müşterileri bulmak için bir stratejiye ihtiyacınız vardır. İşte bunun için bazı fikirler:

 • Hedef pazarınızı belirleyin
 • Müşterilerinizin sorunlarını çözün
 • Sosyal medyayı etkili bir düzeyde kullanın
 • Sosyal medya reklamlarına ağırlık verin
 • Satış promosyonu kampanyalar düzenleyin

Sağlık Turizminde Müşteri Bulmak İçin Hedef Pazarınızı Belirleyin!

Sağlık turistleri dünyanın her yerinden gelmektedir. Ancak ortak bir noktaları vardır. Sağlık turistleri başka bir ülkede uygun fiyatlı tıbbi bakım arıyorlar. Bu insanları bulmak zor olabilir. Çünkü birçoğu farklı korkulardan kaynaklı olarak sizi tercih etmeyebilir. Bunun için ilk önce hedef kitlenizi belirleyerek ona göre çözümler ortaya koymanız her zaman önerilmektedir.

Müşteri bulmanın en iyi yolu, onlar için sorunları çözmektir. Müşterilerinizi seyahatlerinden memnun hissetmekten veya tekrar tekrar gelmekten alıkoyan bir şey varsa, onu çözmenin bir yolunu bulun ki geri gelmeye devam etsinler. Unutmamak gerekir ki bu sektörde müşteri bulmak kolay değil. Sağlık turistleri, geleneksel pazarlama kanalları aracılığıyla ulaşılması ve hedeflenmesi genellikle zor olan niş bir gezgin grubudur. Ancak tur operatörleri ve seyahat acentelerinin tekliflerini potansiyel müşterilere daha etkili bir şekilde pazarlamasının yolları vardır.

Müşteri Bulmak İçin Sosyal Medyayı Etkili Bir Şekilde Kullanın!

Potansiyel müşterilere ulaşmanın en iyi yolu, Facebook ve Google AdWords gibi sosyal medya platformlarında, insanlar ana dillerinde “ucuz tüp bebek tedavisi” veya “ucuz kozmetik cerrahi” gibi alakalı anahtar kelimeleri aradıklarında görünen reklamlarla onları doğrudan hedeflemektir. Instagram ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında büyük takipçisi olan bloggerlar ve ünlüler gibi influencer’ları da kullanabilirsiniz.

Sosyal medyadan sağlık turizminde müşteri bulma konusunda yapmanız gereken ilk şey, işletmeniz için bir sosyal medya hesabı oluşturmaktır. Bilindiği üzere en popüler sosyal medya platformları Facebook, Twitter ve Instagram’dır. Ürün ve hizmetlerinizin reklamını yapmak için bu hesapları kullanabilirsiniz. Bunları müşteri geri bildirimi ve desteği için de kullanabilirsiniz. Bunu yaparak, müşterilerinizin satın almalarından memnun olduklarından emin olabilirsiniz.

Sağlık turizmi paketlerinin satışlarını artırmanın bir başka yolu da e-posta pazarlamasıdır. E-posta pazarlama, potansiyel müşterilere ulaşmanın ve onlara sunduğunuz ürünler hakkında onları bilgilendirmenin harika bir yoludur. Ayrıca, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında nasıl hissettikleri konusunda onlardan geri bildirim almanın iyi bir yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. IntClinics aracılığıyla müşteri bulma yöntemlerine dair kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sağlık Turizminde En Yaygın Müşteri Bulma Yöntemleri

Sağlık turizmi, para kazanma ve seyahat etmenin avantajlarından yararlanma fırsatı nedeniyle birçok insanı kariyer olarak sürdürmeye çeken büyüyen bir endüstridir. Sağlık turistleri tarafından kullanılan en yaygın müşteri bulma yöntemlerinden bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Etkili bir müşteri hizmetleri birimi oluşturun
 • Arama motoru optimizasyonlarından yararlanın
 • Sosyal medyada iddialı içerikler oluşturmaya dikkat edin

Etkili bir müşteri hizmetleri birimi oluşturmak işletmeniz için müşteri bulmanın en etkili yoludur. İnsanlar diğer insanlarla deneyimleri hakkında konuştuklarında, kullandıkları ürün veya hizmetleri tavsiye etme eğilimindedirler. İşletmenizle ilgili deneyimlerini başkalarına anlatmak isteyen memnun müşterileriniz varsa, bu, işletmenizi tanıtmada çok yardımcı olabilir. Müşteri hizmetleri birimi ne kadar etkinse o kadar çok müşteri memnuniyeti var demektir. Bu da müşteri bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Arama Motoru Optimizasyonundan Yararlanın!

Arama motoru optimizasyonu, internet üzerinden potansiyel müşterilere ulaşmanın başka bir yoludur. SEO, web sitelerini, birisi sizinkine benzer ürün veya hizmetleri aradığında arama motoru sonuçlarında daha yüksek görünecek şekilde optimize etme sürecini ifade etmektedir. Bunu doğru bir şekilde yaparak, ürününüzle veya ürününüzle ilgilenebilecek ilgili kaynaklardan daha fazla trafik elde edersiniz. Unutmayın yurtdışındaki pek çok hasta sizi internet üzerinden bulacaktır. Dolayısıyla internette ne kadar güçlü olursanız sağlık turizminde müşteri bulma konusunda eliniz o kadar güçlü olacaktır.

Sosyal Medya Her Zaman Müşteri Bulmanızı Sağlayacaktır!

Sosyal medya, işletmeniz için yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olabilecek etkili bir yöntemdir. Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya platformları aracılığıyla çevrimiçi bir varlık oluşturmanız ve potansiyel müşterilerle ilişkiler kurmaya başlamanız önemlidir. Potansiyel müşterileri çekmesi için profilinizin profesyonel ve çekici olduğundan emin olmalısınız. intclinics.com müşteri bulmak konusunda kapsamlı bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Bazı kişiler sizinle iletişim kurmadan önce web sitenizi kontrol etmek isteyebilirken, diğerleri yine de sizinle doğrudan e-posta yoluyla iletişim kurmayı planladıkları için yalnızca bir e-posta adresi isteyebilir. Her iki durumda da, sosyal medya platformlarında güçlü bir varlığa sahip olmak, iş yapmak isteyebilecek potansiyel müşterilerin sayısını artırmaya yardımcı olabilir. Bu noktada sosyal medya hesaplarınızın güçlü olması; sizin çok daha güçlü bir şekilde sektörde yer almanızı mümkün kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir