Apple-iOS Mobil Cihazlar

Safir ekranlı iPhone üretilmeyecek

Apple’dan vazgeçemeyenlere üzücü bir aşlık attık. Apple, safir ekranlı iPhone üretemeyecek. Safir’in neden bu kadar beklendiği ve istendiği de çok açık. Dünyanın en sert madeni elmas ise ikincisi safir olarak biliniyor. Bu sağlam madenin telefonlarda kullanılması gerçekten sağlam ekranları akla getiriyor. Hiç korumak zorunda olmadığınız bir ekran sizleri memnun edebilir.

Apple ve ortağı GT Advanced Technologies yakın geçmişte Arizona’da bir safir fabrikası projesine başlamıştı. Apple’ın ortağı iflas edince proje yattı. Apple ise bu fabrikayı başka bir amaç için kullanmayı düşünüyor.

Bu fabrika küçük bir yatırım daha yapılarak Apple’ın dünya veri merkezi haline gelecek. Apple ile ilgili bütün veri alışverişi buradan yürütülecek. Örneğin iCloud için serverlar burada yer alacak ve dünya genelinde bulunan bütün serverlar buradan yönetilecek.

Tavsiye Yazı:  Turkcell'den 29 TL'ye her yöne 300 dakika ve 3000 sms kampanyası

Fabrika’nın yatırım yapılarak yeni bir amaç için kullanılması, safir ekranlı iPhoneların hayal olduğunu düşünmemizi sağladı.Safir ekranlı iPhonelar artık sadece hayallerimizi süsleyecek.

safir-ekran-iphone

Yorum Yazınız

*