Rezistans Teknolojisi Ve Kullanım Alanları

Rezistans teli, kullanım amacına göre üretilerek elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürebilen, ısıya dayanıklı tel türüdür. Yuvarlak ve yassı formda olanları bulunmaktadır. Rezistans telleri Demir, Crom, Nikel ve Alüminyum alaşımlarından üretilmektedir. Yüksek ısıya (1400cderece)karşı dayanıklı olarak üretilen rezistans telleri geniş kullanım alanına sahiptir. Rezistans, yiyecek içecek, eğlence sektörlerinden, inşaat alanlarına, beyaz eşyadan inşaat alanlarına kadar her yerde kullanılabilmektedir.

Rezistans Ne Demektir?

Rezistans; elektrik enerjisinden ısı enerjisi üreten teknoloji ürünüdür. Farklı elementler kullanılarak üretilmekte ve ihtiyaca göre kullanılmaktadır. Rezistans kişisel ve endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Rezistans telleri yüksek ısıya dayanabilen, farklı üretim teknolojisine sahip tellerdir. Elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürme özellikleri bulunmaktadır. Rezistans elektrik enerjiyi ısı enerjisi dönüştürmektedir. İletken ve yalıtkan özelliğini bir arada barındıran bileşen teknolojilerdir. Endüstriyel üretim alanlarında, kişisel ve yapısal alanlarda da yüksek oranda işleyişi bulunan ürünlerdir. Geniş bilgi ve destek almak için aorhan.com adresi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Rezistans Teli Özellikleri

Rezistans teli özelliklerinde ilk sırayı elektrik enerjisini ısı enerjisi olarak dönüştürebilmesi bulunmaktadır. Rezistanslar dirençli tellerdir, 1400santigrat dereceye kadar dayanımlı türleri bulunmaktadır. Nikel-Ni, Alüminyum-Al, Demir-Fe, Crom-Cr elementlerinden üretilmektedir. Rezistans üretim malzemeleri arasında bulunan Nikel, koruma ve dayanım sağlamaktadır. Rezistans fiyatları üretim özelliği ve malzemesine göre farklılık göstermektedir. Alüminyum elementi ise telin yüksek ısıya gelerek korlaşması sonucunda oluşabilecek paslanmayı önlemektedir. Rezistans  üretimi aşamasında Alüminyum ilave edilmeyen ürünler paslanmaktadır. Bilinen rezistans türleri;

-Boru İçi Hadde Rezistanslar

-Telli Kaset Isıtıcı Sistemler

– Meme(Nozul) Rezistanslar

-Açık Büfe Rezistansları

-Kelepçe rezistanslar

-Fişek rezistanslar

-Ses Enerji Tasarruflu Rezistanslar

-Sıcak Yollu Rezistansalar

-Kabinli Hava Soğutmalı Rezistanslar

-Esnek Monifold Rezistanslardır.

Kullanım ve gereksinimlerine göre rezistans fiyatları belirlenmektedir. Üretim teknolojilerine uygun kullanım amacına uyumlu ve sağlık güvencesi sağlanan sistemlerdir.

Rezistans Kullanım Alanları

Rezistans telleri ileri teknoloji ürünleri olarak hayatın pek çok alanında kullanılmaktadır. Kişisel ihtiyaç ürünleri olarak evlerde ve özel ürünlerde kullanılmaktadır.

Rezistanslı Kişisel İhtiyaç Ürünleri

-Fırın,

-Saç Kurutma makinesi,

-Elektrikli soba,

-Su ısıtıcılar

-Tost makinesi,

-Çamaşır makinesi ve küçük ev aletleri olarak bilinmektedir.

Rezistansların, tasarım özellikleri ve teknik bileşen özellikleriyle kullanım alanları ve rezistans fiyatları belirlenmektedir. Uygun fiyatlı ve yüksek işlevli rezistans sistemleri, çevre dostu ve güvenli ihtiyaç ürünleridir.

Endüstriyel Ve Ticari Alanlarda Kullanım Yerleri

Sıcak hava ihtiyacı bulunan, ortam ısınma sistemleri, fırınlar, hava kanalı ısınması, nem alma gereksinimlerinde,

-Restoran, Otel-pansiyon işletim sistemlerinde, yiyeceklerin ısı kontrolünde,

-Plastik ekstrüzyon sistemlerinde, şişirme projeleri ve plastik kaynaklarında,

-Muflu boru kalıpları, Boru makineleri, korige ve halı ipliği makarası ters ısıtma sisteminde,

-Otomotiv sektörü tüm ısıtma sistemlerinde,

-Enerji tasarrufu sağlanabilmesi için düşünülen uygulama alanlarında,

-Yapı endüstri ekipmanları ve inşaat sektörüyle laboratuvar ekipmanlarında,

-Yüksek vakum uygulama gerektiren ahşap işleme sistemlerinde güvenle kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir