Restoran Programı Nedir?

Protel, işletmelerin yönetim süreçlerini kolaylaştırmak ve müşterilerine kaliteli bir hizmet verebilmelerini sağlamak amacıyla cafe & restoran yazılımları geliştirmiştir. İşletmelerin gereksinimlerine uygun olarak kişiselleştirilen bu yazılımlar, daha hızlı bir çalışma sağlarken olası hataların önlenmesinde etkili bir rol oynar. Bulut altyapısına sahip olmaları sebebiyle fiziksel olarak işletmede bulunulmasına gerek olmadan akıllı cihazlar ile restorandaki tüm işleyiş hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Yaygın olarak restoran, cafe, kahve dükkanı, otel, pastane, bar, plaj işletmeleri tarafından tercih edilir.

Restoran programı, sadece ürün ve hizmet ödemesi alınan bir yazılım olarak algılanmamalıdır. Tüm operasyonel süreçlerin gerçekleştirildiği, işlemleri otomatikleştiren ve gelirlerin artırılmasını sağlayan bir sistemdir. Gelişmiş raporlamalar sunmaları sebebiyle hem mevcut durum hakkında fikir sahibi olunmasını sağlarken hem de işletmenin geleceğine yönelik kararların da daha rahat alınmasına katkıda bulunur. Çalışan verimliliği ölçülebilir. Fatura işlemleri, stokların verimli biçimde yönetilebilmesi, adisyon alımı gibi işlemler kusursuz olarak gerçekleşir.

Restoran Programı Kullanmanın Avantajları

  • Servis personelleri görsel masa planı sayesinde masaların takibini kolaylıkla yapabilirler. Dolu ya da müsait masalar, hangi masanın ne kadar süredir açık kaldığı ve sipariş tercihlerine hakim olurlar. Hesapların ve masaların birleştirilip ayrılma işlemlerini gerçekleştirmek saniyeler sürer.
  • Siparişleri bekleme süreleri kısalır ve iletişimden kaynaklı hataların da önüne geçilir. Sisteme tanımlanan siparişler eşzamanlı olarak mutfak personeli tarafından görüntülenir. Mutfak personeli siparişlerin durumunu sistemde güncelleyebilir.
  • Restoran menülerinin dijitalleşmiş hali olan QR menülere, karekodlar aracılığıyla erişim sağlanır. QR menü, işletmelerin her daim güncel olmalarına imkan sağlar. İstenildiği zaman ürün ve fiyat kalemlerinde değişiklikler yapılabilir. Yalnızca siparişlerin değil ödemelerin de temassız olarak alınmasını sağlar, böylelikle hem personelin hem de müşterilerin sağlıkları güvence altına alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir