Oyun

Red Crucible – 3D Kızıl Ordu Oyunu


Son günlerde popülerliği git gide artan 3D oyunlar artık küçük büyük herkesin flash oyunlardan daha çok ilgisini çekiyor. Bundan 10 yıl önce masaüstü bilgisayarlarda oynanan en güzel oyunların grafiklerine sahip olan yeni nesil Shockwave ve Unity tabanlı oyunlar her geçen gün daha fazla ilgi görmekle beraber altyapı bakımından da bir o kadar gelişiyor. İster online isterseniz de offline olarak oynayabileceğiniz oyunlardan geçen gün dikkatimi çeken Red Crucible oyunundan siz ziyaretçilerimize bahsetmek istiyorum.

3D Kızıl Ordu adı ile Türkçe olarak yayınlanan ve oyun severler tarafından çok fazla ilgi çeken oyunda gerçek oyunculara karşı online bir savaşa katılacaksınız. Counter Strike gibi 2 farklı takımdan oluşan oyunda terörist veya polis olarak yerinizi alın. Birbirinden farklı birçok savaş haritasının bulunduğu 3 boyutlu online savaş oyununda tank, helikopter, jeep gibi savaş arabalarını kullanarak daha heyecanlı bir oyun sergileyebilirsiniz. Takım arkadaşlarınız ile mesajlaşıp taktikler kurabileceğiniz oyunda dilerseniz kendi haritanızı kurup kendi arkadaşlarınız ile savaş yapabilirsiniz. Oyuna üye olarak daha fazla özellikten faydalanabileceğiniz gibi ziyaretçi olarak da savaş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızın özelliklerine göre grafik ayarlarını bile yapabileceğiniz şekilde tasarlanmış oyunda hafif veya ağır silahlara sahip askerlerden birisini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Kısmen Türkçe’ye çevrilmiş Red Crucible oyununda masaüstü savaş oyununda arayabileceğiniz neredeyse tüm özelliker mevcut. Hızlı koşmadan bomba atmaya nişan almadan araca binmeye kadar tüm özellikler elinizin alışkın olduğu tuşlarla karşınızda.

Tavsiye Yazı:  Far Cry 3 Oyun Çözümü 21


FPS (First Person Shooter) türündeki online oyuna internette gezinirken sık sık ziyaret ettiğim 3Doyuncu.com adresinde rastladım. Bunun dışında daha birçok online savaş oyunun yer aldığı 3D oyun sitesinde özellikle kaliteli oyunların paylaşılmasına özen gösteriliyor. Renkli ve oynanışı kolay oyunların yer aldığı sitede yediden yetmişe her yaşa uygun oyunlar mevcut. Ayrıca sitenin anasayfasında yayın akışı haricinde editörlerin önerdiği oyunlar da yer alıyor. Bu haftanın seçilmiş 3D oyunları ise Çiftlik Yarışı, 3D Star Wars Trench Run ve 3D Hummer Futbolu ismindeki oyunlar. Renkli ve eğlenceli Çiftlik Yarışı oyunu ilk olarak karşımıza Playstation ile çıkan Crash oyununu anımsattı bana. Sizin de oynamanızı tavsiye ederim.

Yorum Yazınız

*

3 Yorum

  • oyun çok süprr oyuna üyelikle ve ziyaretci olarak oyunuyorsunuz fark onur puanı ziyaretci150 puanla suikast silahı alamıyo ve birde taşıtla saldırı var iki takım farklı görünüşte taşıtı var ama aynı güçte temel silahlarda en iyi saldırı silahı kırmızı takımda keleş mavide sav adlısilahtır