Tanıtımlar

Projeksiyon Perdesi Özellikleri


Projeksiyon kumaşından oluşan bu üründe kumaşın arka yüzeyi siyahtır ve ışığı karşı tarafa geçirmemektedir. Bu şekilde cihazdan gelen ışığı yaymadan net ve odaklı bir görüntü elde edebilmektedir. Ancak sadece bu özelliklere sahip her ürüne projeksiyon perdesi denilmemektedir. Çünkü arka yüzeyi siyah ön yüzeyi beyaz ayrıca ışık geçirmeyen cam elyaflı kumaştan üretilir. Bu sebeple projeksiyon perdesi alımı yaparken dikkatli ve bilinçli olmak gerekmektedir. Projeksiyon perdesi özellikleri bu bağlamda bilinmesi gereken bir gereklilik haline gelmektedir. Özel olarak üretilen projeksiyon kumaşı belirli oranda bir ağırlığa sahipken, ışığın dağılmasını engelleyen sert ve sıkı bir yapı oluşturmaktadır.

Beyaz ve gri ön yüzey şeklinde de bulunmaktadır. 3d özelliklerin kullanımı istenirse pilli gözlükler yardımı ile beyaz ve gri ekran kullanılmaktadır. Ancak pasif bir sistemde pilli gözlük kullanılmadan 3d özelliği de kullanılabilir. Ancak bu yapıda gümüş perdeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Tavsiye Yazı:  Barbie Oyunları Sitesi

Projeksiyon Perdesi Çeşitleri
Birçok çeşidi mevcut olan bu üründe en yaygın olan çeşidi motorlu projeksiyon perdesi çeşididir. Bu ürün çeşidinde kullanılan kumaş türü klasik soft kumaş türünden farklıdır. Bunun nedeni fixed frame yani sabit çerçeveli olan ürün çeşitlerinde kullanılan soft kumaşın işlevsiz olmasıdır.

Ek olarak başka projeksiyon perdesi çeşitleri de bulunmaktadır. Bu projeksiyon çeşitlerinden bazıları fast-fold projeksiyon perdesi ve tensioned motorlu projeksiyon perdesi olmaktadır. Bu ürünlerden oldukça fazla ilgi görmektedir. Özellikle fast-fold projeksiyon perdesi çeşidi hızlı kat ekran özellikleri ile izleyicinin seyir zevkini arttırmaktadır.

Projeksiyon Perdesi Fiyatları
Boyutlarına göre değişen fiyat aralığına sahip projeksiyon perdelerinde her bütçeye uygun projeksiyon perdesi bulunmaktadır. Projeksiyon perdesi fiyatları olarak bilgi vermek gerekirse motorlu, zincirli ve gümüş 3d motorlu olarak 3 grupta incelemek gerekmektedir. 150X150 boyutlarında 400-600 TL arasında değişen fiyatlar, 300X300 boyutlarında ise 800-1000 TL arasında değişmektedir. Tüm fiyatları bir web sitesinden takip etmek için ise https://www.projeksiyonperdesi.pro web sitesini ziyaret edip projeksiyon perdesi fiyatları katagorisinden ürün fiyatlarına bakıp kolaylıkla hızlı kargo yönergesi ile sipariş verebilirsiniz.

Yorum Yazınız

*