PC Ekranındaki Dalgalanmalar Nasıl Giderilir?

Monitörünüzde dalgalanmalar mı var? Bu görüntü sizi rahatsız mı ediyor? Tüm çözümü yazımda anlatacağım. Çok basit bir çözümü var, ancak elektrikten anlamayan biri bu çözüm yolunu düşünemez.

125020583-1-samsung_s19b150n_18_5_siyah_led_monitor

Dalgalanmaların en belirgin sebebi elektriğin monitöre az gelmesidir. Günümüzde kaliteli monitörler üretiliyor. Kullandığımız monitörler fazla elektrik gerektirdiği için elektrik az geldiği zaman dalgalanmalar oluyor. Simdi diyeceksiniz ki elektrik her prizden aynı çıkmaz mı? Evet her prizden aynı çıkar, ancak elektrik bölündüğü zaman ekranınız kararmaz, sadece dalgalanmalar meydana gelir. Örneğin prize takılan üçlülerden takıp birine ekranı, diğerine kasayı taktığınız zaman elektrik ikiye bölündüğü için dalgalanmalar yapar. Bu nedenle mümkünse ekranı tek prizde kullanın. Diğerlerini nasıl takarsanız takın. Bu işin en basit ve belirgin çözümü ekranın fişini tek prize takmaktır. Mümkünse uzun kablolar kullanmayın. Direkt olarak prize takın. Bu daha kaliteli bir elektrik akımı almanıza yardımcı olacaktır.

Size önereceğim çözüm % 99 işe yarar. Eğer yaramazsa bizimle iletişime geçin. Size daha farklı yollardan çözüm bulmaya çalışalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir