Oyun Bilgisayarlarından Bulunması Gereken Programlar Listesi

Oyun oynamak çoğu kişinin hobisi olan bir şeydir. Özellikle teknoloji alanında yaşanan gelişmelerden sonra oyunlarda büyük bir gelişim içerisine girmiş ve artık neredeyse gerçeklik duygusu yaşatan oyunlar yapılmaya başlanmıştır. Bu oyunların sayısının artmaya başlamasıyla beraber neredeyse oyun oynamaktan pek fazla hoşlanmayan kişiler bile oyun oynamaya başlamıştır.

Oyun oynamak için iyi bir bilgisayara ihtiyacınız olmalıdır. Böylece oyun oynarken herhangi bir sıkıntı yaşamaz ve oyundan daha fazla zevk almaya başlarsınız. Ancak bazı durumlarda bilgisayarınız ne kadar iyi olursa olsun oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu da sizin oyunlardan aldığınız zevkin azalmasına ve hatta oyunlardan sıkılmanıza neden olmaktadır. Bu nedenle böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak ve oyunlarda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız sizde bilgisayarınıza çok iyi bakmalı ve gerekli programları bilgisayarınızda bulundurmalısınız.

İyi bir Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Programlar bulunmaktadır. Özellikle belli başlı programları kesinlikle

Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Programlar

bilgisayarınızda bulundurmalısınız. Bu sayede oyun oynarken herhangi bir sıkıntı yaşamayacak ve çok rahat bir şekilde oyun oynayacaksınız. https://blog.tamindir.com/oyun-bilgisayarinda-olmasi-gereken-programlar_4359/ adresinden sizde bir oyun bilgisayarında bulunması gereken programların genel bir listesine bakabilirsiniz. Bu sayede de hem daha iyi bir bilgisayara kavuşmuş olacak hem de oyun oynarken sıkıntı yaşamamış olacaksınız. Ayrıca bu programlar sizi gereksiz olan diğer programlardan da kurtarmış olacaktır. Çünkü birçok oyuncu bilgisayarından yüksek performans almak ve oyundan aldığı zevki artırmak için çeşitli programları denemektedirler. Bu programların birçoğu da bilgisayarın performansını artıracağı yere azaltmaktadır.

İyi bir oyun bilgisayarında olması gereken belli başlı programlarda bir tanesi Game Booster programıdır. Bu program çoğu bilgisayar kullanıcı tarafından bilinmektedir. Özelliklede bilgisayarında oyun oynayan kullanıcıları bu programı çok iyi tanımaktadırlar. Bu program sayesinde bilgisayarınızın performansını artırmanız mümkündür. Bunu yapmak içinde ilk olarak https://www.tamindir.com/game-booster/ adresinden programı indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise bilgisayarınıza bu programı kurarak programı çalıştırmalısınız. Programı çalıştırdığınız zaman sadece tek tıklama ile bilgisayarınızdaki gereksiz programların tamamı kapanacak ve sadece siz oyun oynarken size lazım olacak olan programlar açık kalacaktır. Bu sayede de bilgisayarınızda en ufak bir donma ve kasılma sorunu yaşamayacaksınız.

Oyun bilgisayarınızda bulunması gereken önemli programlardan bir diğer ise TeamSpeakClienttir. Bu program özelliklede online oyun oynarken çok fazla işinize yaracaktır. Çünkü bu program sayesinde internet üzerinden konuşmanız mümkün. Bu sayede internet üzerinden takım arkadaşlarınızla çok daha hızlı bir şekilde iletişime geçecek ve yazı yazarak zaman kaybetmeyeceksiniz. Programı https://www.tamindir.com/teamspeak-client/linkinden çok rahat bir şekilde indirebilirsiniz. Programı kurduktan sonra yapmanız gereken bir kanala girmek olacaktır. Daha sonra ise kendinize bir konuşma tuşu belirlemelisiniz. Tuşu da belirledikten sonra artık tek bir tuşa basarak online olarak arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Bu program sayesinde online oyunlardan aldığınız zevkte daha fazla olacaktır.

Oyun bilgisayarları için gerekli olan bir başka yararlı program ise Fraps programıdır. Bu program aslında bir video görüntüsü alma programıdır. Özellikle oynadığı oyunların videolarını çekip bunları koleksiyon yapan oyuncular için bu program bire birdir. Bu program sayesinde HD kalitesinde videolar çekebilir ve bunları saklayabilirsiniz. Oyun oynarken video çekildiği zaman çoğu kez bilgisayarda kasılmalar ve buna bağlı olarak da oyunda donmalar meydana gelmektedir. Bu da birçok kişi için can sıkıcı bir durum teşkil etmektedir. Ancak bu program bilgisayarınızda kasılmalara neden olmadan çok rahat bir şekilde video görüntüsü alabilmektedir. Bu da birçok kişi tarafından bu programın tercih edilmesini sağlamaktadır. Özellikle oynadığı oyunların video görüntülerini çeken birçok oyuncu bu video çekme programını kullanmaktadır. Sizde bu programı https://www.tamindir.com/fraps/linkinden indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. HD kalitesinde çektiğiniz videoları da saklayarak bunları başkalarıyla paylaşabilir ve kendinizde tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Oyun bilgisayarlarının en önemli programlarından bir tanesi de PowerISO programıdır. PowerISO programının önemi çok daha farklıdır. Çünkü artık oyunların birçoğu ISO uzantılı olarak sıkıştırılmaktadır ve bu oyunları da açmak için bir ISO programı gerekmektedir. İşte PowerISO programı da size bu imkânı sağlamaktadır. Bu program sayesinde ISO ve benzeri uzantılı oyunları çok rahat bir şekilde açabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Program size ücretsiz kullanım hakkı sunsa da belli bir zamandan sonra bu programı satın almanız gerekmektedir. Bu da bazı kullanıcılar için sıkıntı teşkil edebilir. Programı indirmek içinse https://www.tamindir.com/poweriso/linkini kullanabilirsiniz.

Bir oyun bilgisayarında bulunması gereken programlar kısaca bunlardır. Bunların dışında da daha birçok yardımcı program kullanabilirsiniz. Kullandığınız o programlarda oldukça işinize yarayabilir. Ancak programları bilinçsiz bir şekilde kullanmak ve bilgisayarınızı program çöplüğü haline bilgisayarınıza zarar verebilir. Çünkü gereksiz ve fazla programlar bilgisayarınızı yavaşlatacağı için zamanla bilgisayarınızdan istediğiniz performansı alamayacaksınız. Bu da doğal olarak oyunların daha yavaş ve donarak oynanmasına neden olacaktır.

Bir bilgisayarda oyun oynamak istediğiniz zaman bilgisayarınıza çok iyi bakmanız gerekmektedir. Çünkü oyunlar yüksek performans isteyen ve bilgisayarınızın bütün özelliklerini kullanan programlardır. Oyun oynamaya başladığınız zaman bilgisayarınız daha fazla güç harcayacak ve bilgisayarınızda buna bağlı olarak ısınmaya başlayacaktır. Bilgisayarın fazla ısınması demek performansın düşmesi anlamına geleceği için bu nedenle bilgisayarınızı yoracak olan gereksiz programlardan da kurtulmaya bakmalısınız. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz ve sadece işinize yarayacak programları kurduğunuz zaman sizde bilgisayarınızdan yüksek performans almaya başlayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir