Nasıl Yapılır ?

Outlook.com nedir, Outlook.com’a Nasıl Üye Olunur?

Outlook.com’un ne olduğunu ilk olarak tanımlamak yerinde olacaktır. Outlook.com bir mail hizmetidir. Microsoft’un mail hizmeti olan outook.com birçok kullanıcıya sahiptir. Aslında eskiden Hotmail.com daha çok kullanılırdı. MSN’in var olduğu zamanlardaydı. Daha o zaman gmail, ymail ve bunun gibi mail hizmetleri piyasada yoktu. Bu nedenle Hotmail.com büyük ilgi görüyordu. Bu zamanlardan sonra Outlook.com’un da adı duyulmaya başlandı. Şu anda birçok kullanıcısı olan mail hizmeti Windows 8 ile birlikte mail hizmeti sayfasında da Windows 8’e uyumlu görseller kullanıldı.

Outlook.com şu an da hizmet vermekte. Microsoft’un bu hizmetine nasıl kaydolacaksınız? Sizi Outlook.com’a nasıl üye yapabiliriz? Bu makalemizde size onları anlatacağız. Outlook.com’a üye olmak çok basittir. İlk olarak sizlere bir bağlantı vereceğim. O bağlantıdan çok rahat bir şekilde ufak tefek tıklar yapıp asıl kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.

Outlook.com’a üye olmak için ilk olarak bu bağlantıya tıklayınız. Ardından karşınıza aşağıda gördüğünüz gibi bir ekran çıkacak.

Tavsiye Yazı:  Gmail Smart Compose Nedir Nasıl Etkinleştirilir?

Bu ekranda sizler için kırmızı renge aldığım alan tıklanabilir bir bağlantı. Siz ona tıklayın. Her şey burada tamamlanacak. Artık asıl kayıt sayfasındasınız. Sayfa da aynen aşağıda gördüğünüz gibidir.

Kayıt sayfasında Microsoft da diğer şirketler gibi rutin şeyleri istiyor. Gerekli ne varsa istemiş. Şifrenizi unuttuğunuzda yapabileceklerinizle ilgili bilgileri bile eklemiş. Zaten en güvenlisi de budur.

Microsoft’un mail hesabı Outlook.com’a bu şekilde üye olabilirsiniz. Çok basit bir şekilde anlattım. Ayrıca Outlook.com’a kayıt işleminizi tamamlarken resimlerden de yararlanın diye ekran görüntüleri aldım. Umarım işinize yarar.

Yorum Yazınız

*