Tanıtımlar

Monopoly, Tabu ve Yeni Kutu Oyunları


NeoTroy Games yabancı kutu oyunlarını, Türk kutu oyuncularının beğenisine sunmak üzere 2016 senesinde faaliyetlerine başladı. Herkesin bildiği günlük oyunların yanı sıra, yurtdışında popüler olup çok satan birçok oyunu da bizimle buluşturuyor.

Kutu oyunları, adından da belli olacağı gibi, dijitallikten ziyade, bir oyunu oynamak için bir kutunun içindeki malzemeleri kullandığımız ve belli kuralları takip ettiğimiz bir oyun türü. Çoğu kutu oyununun bir teması ve amacı oluyor. Örneğin Catan kutu oyununda el değmemiş bir adaya yerleşim kurarak adanın hakimi olmaya çalışırken, Munchkin oyunundaki amaç zindanda canavarları öldürerek 10. seviyeye ulaşan ilk oyuncu olabilmek. Kutu oyunları alternatiflerine örnek vermek gerekirse, sanırım en bilindiklerine değinmemiz en mantıklısı. Tabii ki Monopoly ve Tabudan bahsediyorum.

Tavsiye Yazı:  Sezon Ne Zaman Dediğiniz Dizler İçin Yeni Blog

Monopoly’nin İngilizceden çevrildiğinde tam kelime karşılığı “Tekel” kelimesidir. Adında da belirtildiği gibi Monopoly oyununda hedefimiz oyundaki en büyük tekel olmaktır. İstanbul’un kıymetli arazilerini satın alıp onlara evler ve oteller dikerek arkadaşlarımızdan daha zengin olmak oyunumuzun temel amacı. Ancak Monopoly’de aç gözlülüğün sizi batışa götüreceği gibi çok sabırlı olmak da diğerleri tarafından yenen küçük balık olmanıza neden olacaktır. O yüzden bu dengeyi en iyi tutturan kişi Monopoly oyununun kazananı olacaktır.

Tabu da isminden de anlayacağınız gibi yasak kelimeler üzerine bir oyun. Tabu’da elinize alacağınız kelimeyi anlatırken o kelimeyle çok alakalı 5 kelimeyi daha kullanmanız yasak. Hangi kelimeler oldukları anlatacağınız kelimenin altında belirtiliyor. Çok eğlenceli görünmedi belki ? Zaten Tabu oyununun eğlencesi kurallarda değil, dostlarınızın kurallara uymaya çalışırken gireceği şekiller aslında.

Tavsiye Yazı:  Dolmuş Driver Oyunu

Peki Monopoly ve Tabu zaten bildiğimiz şeyler, artık yeni bir şey denemek istiyoruz mu diyorsunuz ? O zaman sizi NeoTroy Games’in sitesine alalım: https://www.neotroygames.com/

Linke tıkladığınızda ilginç gibi duran herhangi bir şeye göz atmaktan çekinmeyin…

Yorum Yazınız

*