Tanıtımlar

Marka Bilinirliğinde Video Pazarlamanın Etkisi

İçinde bulunduğumuz dijital çağda internet, güçlü bir rekabet sahasına dönüştü. Artık markaların rekabetinde sanal ağ verileri belirleyici bir unsur oluyor. Çünkü ticari hedeflerin hayata geçirilmesinde internet bazlı stratejiler geliştiriliyor. İşte bu noktada devreye video pazarlama kavramı giriyor. En yeni istatistiklere göz atıldığında video pazarlamanın marka bilinirliğinde önemli bir payı var.

Twitter kullanıcılarının % 82’si bu platformda video izliyor. Facebook’ta ise her gün 500 milyondan daha fazla sayıda kişi video izliyor. Pazarlama sektöründe hizmet veren insanların % 93’ü pazarlamalarında video kullanıyor. Sadece bu istatistiki veriler dahi video pazarlamanın önemini net bir şekilde ortaya koyabiliyor. Peki, ülkemizde her marka video pazarlama alanında kendi ekipleriyle mi faaliyet gösteriyor?

Video Pazarlamada Profesyonel Destek Şart!

Pazarlama ve tanıtım çalışmalarının hedefe yönelik bir şekilde gerçekleştirilmesi aslında profesyonel bir bakış açısı gerektiriyor. Elbette her markanın kendi profesyonel video pazarlama biriminin olması ve rekabet sahasında tüm gelişmelerin yakından takip edilmesi, değişen koşullarda fark yaratan stratejiler geliştirmesi beklenemez. Dolayısıyla bu alanda markalara hizmet verebilecek firmalara her daim ihtiyaç duyuluyor. Vimark bir firmalardan biri ve özellikle büyük etkinliklerde event ve etkinlik çekimleri ile önemli bir eksikliği gideriyor.

Örneğin https://vimark.com.tr/services/event-cekimleri/ adresinden, Digitalzone’16, Seozone 2015, Elizabeth Arden ana toplantısı ya da Medipol Üniversitesi 2015 mezuniyet töreni gibi önemli etkinliklere dair çalışmalara göz atılabilir. Her etkinliği kendi içinde değerlendirerek hedefe yönelik çekimler yapılabilmesi, Vimark’ın pek çok marka tarafından tercih edilmesini beraberinde getirebiliyor.

Tavsiye Yazı:  Doğal Taşların Bilinmeyenleri

Vimark video pazarlama ya da kurumsal filmler gibi alanlarda uzmanlaşmış bir ekip ile hizmet verdiğinden markaların video pazarlama dünyasından etkin bir şekilde faydalanmalarının kapılarını aralıyor. Prodüksiyon hizmetinin yanı sıra video pazarlama stratejilerinin belirlenmesi, araştırma ya da creative çalışmalarının gerçekleştirilmesi gibi alanlarda da markaların Vimark’tan destek alması mümkün olabiliyor.

Bir anlamda video pazarlama stratejisinin belirlenmesi, gerekli araştırma sonrasında stratejinin hayata geçirilmesi ve kullanılması gereken videoların hazırlanması gibi tüm ihtiyaçlar, tek bir firma desteği ile giderilebiliyor. Markaların, baş döndüren bir hızla değişen rekabet koşullarında internetin en etkin şekilde kullanması için video pazarlamaya, video pazarlamayı etkin bir şekilde gerçekleştirmek için de bu tür profesyonel destek sunan firmalara gereksinimi oluyor.

Yorum Yazınız

*