Mağaza Işıklarıyla Birlikte Mağaza Aydınlatma Kılavuzu

Ürünlerin sunuluş şekli ve mağazalardaki atmosfer, hiç şüphesiz satışın ve daha fazla müşteri çekmenin en önemli faktörlerinden biridir. Bir mağazada güzel ve farklı bir dekor ve iç dizayn işletmenizin büyümesi için büyük bir yardımcı olabilir fakat bu yolda ihmal edilmemesi gereken önemli bir nokta da iyi ve dikkatli aydınlatmanın önemidir. Dekor tasarımı ve uygulaması için ne kadar harcadığınız önemli değil, uygun bir aydınlatma olmadan tüm bu çabalar etkisiz olabilir.

Bir mağazadaki ışığın aşağıda belirttiğimiz farklı işlevleri vardır;

  • Mağazada ışığın ilk görevi ve asıl görevi yeterli ve kaliteli aydınlatma sağlamaktır.
  • Mağaza aydınlatmanız, tüm bakışları ürününüze çekecek ve istediğiniz ürünleri ön plana çıkaracak şekilde kullanılmalıdır.
  • Diğer iç tasarım bileşenlerinin mağazayı olabildiğince güzelleştirmesine ve müşterilerin ve yoldan geçenlerin gözünde öne çıkmasına yardımcı olmak.

Mağaza Işıklarıyla Birlikte Mağaza Aydınlatma Kılavuzu

Vitrin aydınlatması ve önemi;

Medyanız mağazanın dışında ve sokakta olduğu için vitrin görüntünüz. Vitrinde profesyonel bir aydınlatma tasarlamak çok önemlidir ve müşterileri ve yoldan geçenleri çekmede büyük rol oynar.

Genel olarak vitrin aydınlatması, birincisi dikkat çekerek daha fazla müşteri çekecek, ikincisi müşterilerin mağazanızda daha fazla zaman geçirmesine neden olacak ve üçüncüsü ekonomik ve fazla maliyet bırakmayacak şekilde olmalıdır. Bunların hepsi mağaza sahibinin elinde.

Daha iyi vitrin aydınlatması için bazı öneriler;

  • Yüksek renksel geriverim indeksine sahip bir lamba seçme

Renksel geriverim indeksi, farklı ışıklarda yansıyan renklerin kalitesiyle ilgilenen bir ölçüdür. Bu kriterin önemi, bir lamba için bu indeksin sayısı 100’e ne kadar yakınsa o lambanın ışığı altındaki eşya ve eşyanın renginin gerçek renge o kadar yakın olması açısındandır.

  • Belirli ürünleri vurgulayın

Kontrast ve ışık kontrastı oluşturarak odağı istediğiniz daha önemli ürünlere yönlendirebilir ve müşterinin dikkatini bu ürünlere çekebilirsiniz.

  • Mağazanızın ruh halini göz önünde bulundurun

LED ışıklarda ışığın rengini ve yoğunluğunu programlayabilme özelliğinden yararlanarak mağazanızın havasına mağazanızın çalışma alanına uygun olduğunu düşündüğünüz şekilde yaklaşın ve bu özelliği kendi lehinize kullanın.

Araştırmalar, iyi ve farklı aydınlatmaya sahip bir mağazanın, zayıf aydınlatmaya sahip bir mağazaya göre yaklaşık %12 daha fazla satış yaptığını göstermiştir.

  • LED ışık ilk tercihiniz olmalıdır

Aydınlatma maliyetlerini düşürmek için mutlaka LED aydınlatmalara yönelin, böylece enerji ve elektrik tüketimini azaltmanın yanı sıra ışıklarınız uzun ömürlü olur ve ayrıca bakım ve onarım maliyetleri çok daha düşük olur mağazanızın elektrik maliyetleri azaltmada önemli rol oynayabilir.

Daha iyi aydınlatma için önerilen bazı LED ışık örnekleri;

  • Lineer armatür

Minimal ve modern görünümün yanı sıra kaliteli ve dağınık ışık, bu ışıkların mağaza aydınlatmasında kazanan kartlarıdır.

  • Ray armatür

İstenilen alanda hareket edebilme ve dönebilme özelliği bu lambayı farklı dekorasyonlarda kullanmayı mümkün kılmaktadır. Vurgu ve yerel aydınlatma için en iyi aydınlatma

  • Mağaza aydınlatması AR111

Mağaza alanı için yüksek kaliteli genel aydınlatma ve dekoratif görünüm sağlayan, çoklu yuva çerçevelerinde, çerçeve içinde dönebilme özelliğine sahiptir.

https://ecowat.com/tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir