Tanıtımlar

Logitech G410 Ürün İncelemesi


Bilgisayarda oyun oynamayı seven biriyseniz oyun klavyesi ihtiyacınız kaçınılmazdır. Normal klavyelerden farklı olarak ekstra özelliklere sahip olan oyun klavyeleri oyundan aldığınız zevki arttırır. Oyunlarda en çok kullanılan tuşlar farklı renklerle gösterilir, alt kısımdan fon ışık verilir ve daha sağlam yapıları vardır. Çünkü oyun oynarken aniden yaptığımız hareketlerden klavyeler olumsuz etkilenebiliyor. Bu nedenledir ki diğer klavyelerden daha sağlam olmaları gerekiyor.

Uzun yıllardır teknoloji camiasına ekipman temin eden Logitech hala bü ekipmanları geliştirerek temin etmeye devam ediyor. Logitech’in klavye kategorisinde ürettiği G410 oyun klavyesi oldukça kullanılası bir ürün. Klavyeye baktığınızda önce renkli tuşlar dikkat çekiyor. Oyunlarda en çok kullanılan WASD tuşları ve yön tuşları kırmızı renkte. Üst kısımda yer alan F tuşları da sarı ve yeşil renkleri almışlar. Klavyenin üst kısmında yer alan rakamlar birbirinden farklı renkler göze hitap eden şekilde tasarlanmış. Ayrıca bu tuşlara farklı işlevler de atanmış. Klavyedeki FN tuşu ile çalışan ikinci görevler (sesi açma-kapama, pause-play işlevleri gibi) de bulunuyor. Ayrıca klavyenin sağ üst köşesinde ışıklandırmayı açıp kapatabileceğiniz bir tuş eklenmiş.

Tavsiye Yazı:  Marmaris Dalış Turu

Klavye kullanıcılarını fazlalıklardan da kurtarıyor. Bu durum da hem taşımada hem de kullanım esnasında zeminde fazla yer kaplamamasını sağlıyor. Fazlalıklardan kasıt sağ taraftaki numerik tuşlar klavyeye konulmamış. Bir oyun klavyesine pek de gerek olduğu söylenemez. Bir diğer önemli detay da WASD tuşlarını kullanırken bileğinizin zemine değmesi ve bu durumun sizi rahatsız etmesi. Logitech G410’daki tasarım son derece mükemmel olduğundan böyle bir derdiniz yok. Bu oyuncu klavyesinde sol bileğinizin geldiği kısım boş ve bileğinizi rahat ettirebilecek şekilde tasarlanmış. Bir klavyede olması gerek muhteşem bir tasarım. Bu tasarım her klavye modellerinde yer almıyor. Bu durum oyun klavyesi fiyatlarını etkilediğinden tasarım farklılığına gidilmiş olabilir. Bir oyun klavyesi düşünüyorsanız Logitech G410’un özellikleri oldukça iyi. Özelliklerine göre Logitech G410’un fiyatları da uygun seyrediyor.

Tavsiye Yazı:  ATV Anında Canlı Yayın

Genelde internetten temin edilen veya büyük mağazalardan alınan Logitech G410’u Media Markt’ın Gamezone oyun klavyesi kategorilerinden temin edebilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlara satılan ürünleri ister internet üzerinden alın, isterseniz de mağazaya gidip kendiniz beğenip alın. Her iki seçeneği de değerlendirip Logitech G410 klavyenizi Media Markt’ın Gamezone oyun klavyeleri kategorisinden temin edebilirsiniz.

 

Yorum Yazınız

*