Android

LG G2 ve Diğer Android Telefonlar için LG G3 Klavyesi

LG G3 çıkmasıyla incelediğimizde oldukça güzel özellikler bulunduğunu fark ettim. Özellikle tasarımsal olarak bence on numara olmuş. Hep içimde flip cover kapaklı telefon kullanmak vardı. iPhone’da bunu gerçekleştiremedim, LG G2 aldım bunda da arka kapak çıkmadığından tam istediğim gibi olmadı ama LG G3 bu konuda tam cuk olmuş ve ön kapaktaki ekran kısmı çok hoş bence.

Bunun dışında beni benden alan ve sonunda oh be dedirten klavyesi artık telefonumu daha çok sevmemi sağladı. iPhone’un en beğendiğim 2 özelliğinden biri olan klavyesine benzemesi ve tuşların daha akıllı olmasından dolayı hemen kullanmak istedim. Biraz araştırdığımda ise aşağıdaki işlemlerle yapılacağını öğrendim.

Öncellikle belirtmek isterim ki bu işlem root gerektiriyor. Ben sırf bu klavye için root yaptım ve iyiki de yaptım diyorum 🙂

Şimdi kuruluma geçmek istiyorum. Root nasıl yapılacak bunuda öğrenmek isterseniz bu yazımı okuyarak kolayca yapabilirsiniz.

Tavsiye Yazı:  Türksat 4A Uydusu Yeni Frekans Listesi

1- Buradan uygulamayı indirip telefonunuza atınız.

2- Telefonunuza kurulumu tamamlayınca menüden uygulamayı bulunuz.

3- Uygulamaya tıklayınca backup, restore ve install butonları göreceksiniz. Öncelikle sizden root etkisi isteyecek bunu veriniz.

4- Install çalışmıyorsa önce backup butonuna tıklayın biraz bekleyin sonra install butonuna basınız.

5- Sonrasında telefonunuza restart atınız.

6- Daha sonra ayarlardan dil ve girişten lg klavye seçiniz. Ben ilkinde olmadı sandım ama aslında olmuş. İsim değişikliği olmadığından olmadı sanmayınız yani sizde. Renkler kısmından ve ayalarından kurcalayınca resimdeki gibi hale getirebilirsiniz.

Güle güle kullanın.

Yorum Yazınız

*

4 Yorum

 • Ahmet abi ben her şeyi ayarladım fakat klavye hala aynı. Tüm dediklerini yaptım fakat Dil ve giriş’ten LG Klavye işaretleme kutucuğuna basılmıyor?

 • Hocam merhaba, ben dediklerinizi yaparak klavyeyi yaptım. Fakat şu anda memnun değilim. Eski klavyeme dönmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • Bende de olmadı
  S4 9500 e yukledim
  Rec modunda zip ten yukledim

  Bir de bir şey dha soracağım
  rec modunda zipten yukkeyip de beğenmezzsek nasıl kaldıracağız