hosting
Android Mobil Cihazlar Teknoloji Haberleri

LG G2 Ses İncelemesi

LG G2 alt bölümde bulunan 2 ayrı hoparlör yoluyla dışarı ses veriyor. Bunun yanı sıra telefon görüşmelerinde kullanmak üzere üst bölümde küçük bir hoparlör yer alıyor.

HTC’nin BoomSound ile Ses bakımından en çok tercih edilen telefon olması, telefon piyasasında ki rekabeti de kızdırıyor. LG G2’de alt kısımda yer alan 2 hoparlörü test ettim ve açıkçası daha çok şey bekliyordum.

Ancak sonuçlardan pekte memnun kaldığımı söyleyemem. Eğer sessiz bir ortamda bir başınıza bir video veya müzik dinleyecek iseniz ses kalitesinin oldukça iyi ve berrak olduğunu fark ediyorsunuz. Ancak biraz kalabalığa girince veya biraz gürültülü bir ortamda iseniz ses’i duyamadığınızı  söylebilirim. Öyle ki video izlerken ses’i duyamadığım videoyu bırakıp hoparlörü kulağıma yanaştırdım. Yani LG dış hoparlörler konusunda sizi tatmin etmeye bilir, zira beni tatmin etmedi. Ancak Optimus serisi ile karşılaştırır iseniz daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

LG incelemeden önce edindiğim bilgilerde kaliteli bir kulaklığa sahip olduğunu duymuştum. QuadBeat 2’nin Premium Kulaklıklarına sahip olan G2, gerek müzik gerekse de videolarda beni oldukça memnun etti.

Oldukça kaliteli bir ses aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Her ne kadar hoparlörlerden memnun kalmasam da LG G2’nin kulaklıklarına memnun kalacağınıza eminim. Berraklık ve tiz konusunda oldukça kaliteli olan kulaklıkları sadece biraz Bas yönünden az bulduğumu söyleyebilirim.

Tavsiye Yazı:  Xbox One Fiyatı Ne Olacak?

Eğer Pitbull tarzı bir müzik dinlerseniz baslar oldukça iyi vuruyor ama pop müziklerde eksik kaldığı kanaatindeyim. Bas arttırıcıyı açarak bu konuyu bir nebze telafi etmek mümkün. Tabi bir süreden sonra kulağını aynı tınıya alışında pek kafanıza takacağınızı da zannetmiyorum.

Bu arada telefonu son ses seviyesinde kullanmakta oldukça riskli, zira aşırı bir ses seviyesi mevcut ve bir süre sonra ileri derecede kulağınızı rahatsız etmeye başlıyor. Tabi birde kulağınızın sağlık açısından düşünmek gerekirse son ses seviyesi tehlikel . Zaten LG’de bu konuda yukarıda ki resimde de görüldüğü üzere size uyarı veriyor.

Bu arada telefonda sürekli müzik dinleyen ve HTC’nin tanıda bakmış biri iseniz. HTC’nin kulaklık kalitesinde bir sesle karşılaşmayabileceğinizi söylemekte fayda var.

Yorum Yazınız

*

3 Yorum

  • merabalar ahmet bey kafama takılan soru telefonu almayı düşünüyorum fakat kulaklık müzik kalitesine önem veriyorum tavsiye etmezseniz discovery elite alıcam tşkr.

    • Gayet iyi Mehmet Bey. Kendim LG G2 kullanıcısıyım. Gayet güzel. Telefona iPhone’dan geçiş yapan biri olarak söylüyorum bilginiz olsun.

      • teşekkür ederim ahmet bey bir sorum daha olcak lg g2 mi discovery elite mi önerirsiniz cevabınıza göre almayı düşünüyorum ayrıca lg eksi yönlerini yazarsanız sevinirim basları az veriyomuş doğrumu acaba