Lenovo G serisi Tabletlere Nasıl Recovery’den Format Atılır?

Bilgisayarınızı orijinal işletim sistemi ile aldıysanız kendi başınıza format atıp o işletim sistemini yok etmek istemezsiniz. Bu nedenle Lenovo’nun bizlere sunduğu özel bir kısım var. Farklı markaların farklı şekillerde sunduğu bu kısım bizleri format atmaktan kurtarıyor. Bir iki tuşa basarak bilgisayarımızı yine orijinal Windows sistemi ile kullanmaya devam edebiliyoruz. Peki, nasıl?

  • Lenovo bilgisayarlarda yer alan Onekey Recovery modu ile bunu yapmamız mümkün. İlk olarak bilgisayarı Onekey Recovery modunda açmamız gerekiyor.
  • Bilgisayarı OneKey Recovery modunda açmak için öncelikle bilgisayarı kapatmamız gerekiyor. Bilgisayarı kapattıktan sonra Onekey Recovery düğmesini bulup ona basmamız yeterli olacaktır.
  • Kimi bilgisayarlarda Onekey Recovery düğmesi üst sol kısımda açma düğmesinin yanında bulunurken, kimi bilgisayalard bilgisayarın sol köşesinde USB bellekleri taktığımız yerin bir bölümünde yer alıyor.lenovo-recovery-key
  • Bilgisayar kapalı durumda bu düğmeye bastığımız zaman boot menüsü, recovery mode gibi seçenekler önünüze gelecek. Siz Recovery kısmından yolunuza devam edeceksiniz. Bu menü İngilizcedir.
  • Recovery moduna girdiğinizde ilk olarak karşınıza step 1 ve step 2 bölümleri çıkacak. Step 1’den devam ediyorsunuz.step
  • Bundan sonraki kısımlar klasik bir şekilde devam ediyor. Next, ok gibi seçenekler gelecek. Bu kısma kadar devam edin.
  • Ardından bir ağa bağlanın uyarısı verecek. Bu uyarıyı geçerek yolunuza devam edin. Ağa bağlanırsanız bilgisayar açıldığında internete giremezsiniz. Ağa bağlanma işinizi bilgisayarın recovery işlemi bittikten sonra yapın.

Recovery modu ile bilgisayarı sıfırlamak işte bu kadar kolay. Bu yolu takip ederek bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir