Lenovo Batarya Değişimi

Kullandığımız elektronik cihazların sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmesi için gerektiği durumlarda bakıma, tamire ve onarım işlemlerine ihtiyacı vardır. Çalışmayı etkileyen en önemli bileşenlerden biri de bataryalardır. Detaylı olarak yazının devamında inceleyelim.

Batarya Nedir?

Elektrik enerjisini depolayıp daha sonra bu enerjiyi kullanmak için kullanabileceğiniz bir aygıttır. Birçok farklı elektronik alette kullanılabilir. Örneğin, cep telefonları, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, kameralar, ses sistemleri gibi. Elektrik enerjisini depolamak için kimyasal reaksiyonlar kullanırlar. Bu reaksiyonlar, elektrik çıkışını sağlar. Çeşitli voltajlar ve kapasitelerde üretilirler. Farklı özellikler mevcuttur.

Lenovo Batarya Değişimi

Batarya Değişimi Nedir?

Cep telefonları, tabletler veya dizüstü bilgisayarlar gibi mobil cihazların ömrünün sonunda ya da arızalandığında yapılan bir işlemdir. Bataryanın çıkarılmasının ardından yenisinin takılıp açılması işlemlerinden oluşur. Bu işlemin nasıl yapılacağı marka ve modele göre değişebilir. Öncelikle kullanım kılavuzunda yer alan talimatları takip etmek önerilir. Genellikle profesyonel bir hizmet olarak sunulur. Bu tarz sorunlar için Lenovo PC Servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Değişim yapılmasına neden olan durumlar arasında şunlar yer alabilir:

 • Pil ömrü sona ermiş ise: Tüm piller bir süre sonra boşalır. Yenisi ile değiştirilmelidir. Bahsedilen ömür genellikle kullanım koşullarına ve şarj/boşaltma düzenine göre değişebilir.
 • Kapasitesi azalmış ise: Kapasite azaldıkça daha az süre boyunca çalışabilir veya şarj daha sık gerektirebilir.
 • Hacmi büyümüş ise: Bazıları kullanıldıkça hacmini büyütebilir. Bulundukları konumun içine sığmayabilir.
 • Arızalanma olmuş ise: Arızalanma durumu gerçekleştiğinde, şarj olma ya da çalışma durumları etkilenebilir. Örneğin kapalı durumda iken enerji boşaltımı yapılmaya devam edilebilir veya çalışırken kesintiye uğrayabilir.

Değişim yaparken izlenmesi gereken yollar şunlar olabilir:

 • Öncelikle kullanım kılavuzunda yer alan talimatları dikkatli bir şekilde okuyun. Marka ve modele göre değiştirme işlemi farklılık gösterebilir.
 • Güç kaynağının kapalı olduğundan emin olun.
 • Gerekli kısmı açmak için gerekli olan vidaları çıkarın. Arka kapağını açın.
 • Eski bataryayı çıkarın. Yerine yeni bir tanesini yerleştirin.
 • Arka kapağını geri takın. Vidaları sıkın.
 • Son olarak elektronik aletinizi yeniden açın. Pil ömrünü doğru bir şekilde göstermesi için sistem ayarlarını yeniden yapılandırın.
 • Değiştirdiğiniz parçayı düzgün bir şekilde atın. Lütfen unutmayın, özellikle elektronik atıklar çevre için zararlı olduğu için düzgün bir şekilde atılmalıdır.
 • Değiştirme işlemi tamamlandıktan sonra normal kullanımına devam edebilirsiniz.

Lenovo Teknik Servis Hizmetleri

Elektronik cihazlarınızda meydana gelen sorunlarda uzman bir ekipten destek almak çok daha sağlıklıdır. Yaşadığınız problemlerde uzman ekipler tarafından çözüme ulaştırılmanız için https://lenovopcservis.net/ 10 yıldan fazla olmak üzere kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. Sizler de tercihinize göre ürünlerinizi elden veya anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarına teslim ederek bizlere ulaştırıp hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir