Mobil Cihazlar

Kurun Yükselmesi Telefon Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?

Dövizdeki ani artışın elbette telefon piyasasına etkisi olacak çünkü telefonların ya da parçalarının tamamı ithal. Bu durumda telefonlara zam gelmesi bekleniyor. Ama piyasadan yararlanıp satış yapmak isteyen bazı telefon üreticileri satışları arttırmak için diğer üreticilerden farklı olarak telefonlara kur farkı uygulamayabilir. Bu yazıda sizlere kur farkından telefon fiyatlarının nasıl etkilenebileceği ya da olası fiyatlarından bahsedeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde küçük bir kur farkı olmasına rağmen Apple ve Samsung cihazlarına hemen bu farkı yansıtmışlardı. Şimdi gerçekleşen devasa kur farkı sonucu fiyatlar da büyüyecek gibi görünüyor.

İşte telefonların yakın zaman içindeki olası fiyatları

  • Galaxy S9 : 4900TL olan telefonun fiyatının 6300 civarında olması bekleniyor. Fiyat çıkmadan almak isteyenler olabilir.
  • Galaxy S9+ modeli 5400TL civarında yeni fiyatın 7000’i geçmesi muhtemel.
  • 5000TL civarında olan Note 8’in fiyatının ise kur farkından ötürü 6500’ü geçmesi muhtemel
  • LG G7 Thinq fiyatı 4900 civarında ama yakın zamanda 6400’e kadar çıkması bekleniyor.
  • LG Q7 Plus modelinin 2000 tl olan fiyatının 2600’e çıkması sizi şaşırtmasın.
Tavsiye Yazı:  Ceptan yahoo ile görüntülü konuşma keyfi

Aslında hepsi ithal olduğu için bütün cihazlarda aynı oranlarda artış görülmesi muhtemel. Yapmanız gereken hesap şimdilik bu değil. Telefona ihtiyacınız var mı? Telefon alacak paranız var mı? Eğer ikisinin cevabı da evet ise fazla beklemeden almalısınız.

Yorum Yazınız

*