hosting
Tanıtımlar

Kredi Notunuzu Nasıl Yükseltebilirsiniz ?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir Kredi notunun yükseltilmesi için öncelikle, aldığını kredilerin düzenli şekilde ödenmiş olması gereklidir. Borcunuza sadık olduğunuz sürece, kredi notum nasıl yükseltilir konusunu basit bir şekilde anlamış olursunuz. Kredi çektiniz ve bazı aksamalar yaptınız, bankalar nezdinde, değer kaybı görürsünüz. Düzenli ödeyen kişilerin haneleri ise artı puanlıdır.

Kredi Notu Yükseltilmesi İçin Uygulanan İşlemler Banka, müşterileri için bir not çizelgesi yapar. Burada amaç, müşterinin borcunu düzenli ödeyip ödemediğini incelemektir. Diğer alacağınız krediler için, bir geçmiş raporu düzenler. Kredi borcunuz var ise yeni bir kredi almanız biraz sorunlu olur. Kredi kartınızda limitiniz önemlidir. Kredi kartınızı düzenli ödeyip ödemediğinize bakılır.

Kredilerinizi düzenli bir şekilde ödediyseniz, bu tarz sorunlarla karşılaşmazsınız. Bu gibi durumlarda yapacağınız işlem, eğer kredi notunuz düşükse, sizlerin tekrar borçlanması ve bu borcu düzenli bir şekilde ödemeniz gereklidir. Kredi kartı kullanın, kredi kartınızı asgari ödeme şeklinde yapmayın. Düşük kredi kullanmanız, kredi puanınızı artırır. Düzenli ödemeler yaparak, kredi puanınızı artırmış olursunuz. Kart ödemelerinizde gün geçirmeyin.

Yorum Yazınız

*

6 Yorum

 • KREDİ NOTU FİLAN HİKAYE…

  Neden mi? Anlatayım. Akbank’tan konut kredisi kullandım. Kredi alırken bu kredi notu muhabbeti filan yoktu. Sonradan çıktı. Neyse. Bütün kredimi günü gününe ödeyerek kapattım. Bu süre içinde işyerim maaşlarımızı başka bankaya yatırmasına rağmen aynı gün Akbank’a EFT ile aktardım. Sadece Akbank kredi kartı kullandım. Bütün bankacılık işlemlerimi bu bankadan yaptım. Otomatik ödeme talimatlarımın hepsi bu bankada. Bir gün bile geciktirdiğim ödemem yok. SONRA…

  Gün geldi kredi kartımın limitini yükseltmek gerekti. Kanuna göre belgelendirilmiş gelirin 4 katına kadar limit artrılabiliyor. Ama Akbank limitimi belgelendirdiğim miktarın 2 katına bile çıkarmadı. Çıkarmadığı gibi neden artırmadığına dair açıklama bile yapmadı.

  Sonuç: Kredi puanınız benimki gibi TAM (1900) bile olsa fasa fiso.

  • Bence sizin durumunuzda bir tuhaflık var kemal bey. Kredi notu öğrenme işlemi yaparak kaç olduğuna bir daha göz atmanızı öneririm. Sebebine gelince kredi notu çok önemli fakat tabii ki aylık belgelenebilir gelir kaynağınız da bu durumda önem arz etmektedir. Sizin farklı bir bankadan aldığınız maaşınızı aynı gün eft ile akbank’a yatırmanız bence bir şey ifade etmiyor, sebebine gelince akbank anlıyor o gelen miktarın maaş mı yoksa kendi hesabına yatırılmış olduğunu. Maaş müşterisine her banka farklılık gösteriyor yani çok daha değerli görmektedir. Bu yüzden sizin limit işlemlerinizde bir problem yaşamanıza sebep olmuş olabilir. Bence bir kez daha kredi notunuzu gözden geçirin ve geliriniz yüksek ise kredi kartı limitinizi arttırma şansınız oldukça kolay olacaktır.

 • Kredi notu yükseltme ile ilgili verilen bilgiler için çok teşekkür ederim. Ayrıca kredi notu öğrenme hizmeti hakkında daha fazla bilgi almak için, ilgili sayfayı ziyaret ettim. Arkadaş gayet ilgili, kısa mesafede baya yol kat ettiğini gördüm. Kendisini tebrik ediyor, Ahmet beyi özellikle tebrik ediyorum. Böyle adamlardan tanıtımlar alıp hem kendini hem insanları doğruluyor. Taze bilgiler bekliyoruz.

 • Kredi notu hakkında verilen detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim. Ayrıca kredi banka. org sitesinin kaynağından alınmış olması da güzel.