hosting
Tanıtımlar

Kredi Borcunu Takip Etmek Artık Çok Kolay!

Günümüzde bir mal veya hizmet satın almak isteyen ancak alım gücü yeterli olmayan kişilerin tercih ettiği başlıca yöntemlerden bir tanesi kredileridir. Kişilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre değişen faiz oranlarında, çeşitli miktarlarda ve farklı vade seçenekleri ile belirlenen kredi başvuru işlemi; en az ödemesi kadar çetrefilli bir süreçtir.

Kredi kullanmak isteyen bireylerin karşılaştığı bu zorluğu aşmanın temel yolu ise kredi notunun yüksek tutulması;  kişinin finansal açıdan güçlü olduğunun ve ödemelerinde bir sorun yaşamayacağının bankaya gösterilebilmesidir. Bunu başaran bireyler, hem diledikleri şekilde kredi kullanabilmekte hem de istedikleri mal veya hizmeti satın almada herhangi bir zorlukla karşılaşmamaktadır.

Buna karşın zorlu kredi alma sürecini başarıyla atlatan bireyler bile kredi borçlarının düzenli takibini gerçekleştiremediğinden; çoğu zaman kredi ödemesini geciktirmek ve finansal sicilin zarar görmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalır.

Kredi borcunun ödenmemesi veya geç ödenmesi durumunda ise banka, hakkınızda işlem başlatır ve böylece daha da içinden çıkılmaz bir duruma doğru sürüklenirsiniz. Kredi borcunu takip etmeyen bireylerin karşılaşacağı süreci buyurun beraber inceleyelim!

Kredi Borcunun Düzenli Takibi Neden Önemlidir?

Bireylerin kredi borçlarını takip etmedikleri veya takip etmeyi unuttukları durumlarda aşağıdaki sorunları yaşamaları kaçınılmaz olur.

 

  • Birbirini takip eden iki ay boyunca kredi borcunun taksiti ödenmezse banka taksitleri iptal etme ve sizden bütün borcu tek seferde ödemenizi isteme hakkına sahip olabilmektedir.
  • Kullanmış olduğunuz kredinin taksitlerini ödemediğiniz takdirde; banka, maaşınızın % 25’ine el koyabilir. Maaşınızın 4’te 1’ine denk gelen bu miktar sizi zor bir duruma sokabilir.
  • Banka, kredi borcunuzun karşılığı olarak mahkeme kanalı ile adınıza kayıtlı taşınmazların satılmasını sağlayarak sizden borcunu tahsil edebilmektedir. Böylesi durumlarda taşınmazlar değerinin yarı fiyatının da altında satılır ve oldukça mağdur olursunuz.
Tavsiye Yazı:  DEĞİŞİK TASARIMLARI SEVENLERİ HEYECANLADIRACAK BİR SİTE ÖNERİSİ

Tüm bu tehlikeler hem sizi finansal bir çıkmaza sürükleyecek hem de kredi notunuzun zarar görmesine sebep olacaktır. Kredi ve kredi kartı kullanımının en önemli öğelerinden biri olan kredi notunun zarar görmesi durumunda ise kredi borcunu kapatsanız bile tekrar kredi alma sürecinde büyük sorunlarla karşılaşırsınız.

Kredi Borcunu Findeks ile Takip Et!

Kredi borcunu ödemeyi unutmak hem itibarınızı hem de finansal geleceğinizi büyük riske atabilir. Böylesi bir duruma yol açmamak ve kredi notunuzu korumak için tek yapmanız gereken; Findeks ile kredi borcu sorgulama hizmetinden faydalanmaktır. Findeks’in size sunduğu muhteşem fırsatlar sayesinde; yaklaşan kredi taksitiniz hakkında düzenli olarak bilgilendirilir ve kredi borcu sorgulama işlemi ile kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Siz de Findeks’in harika fırsatlarından hemen faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak için Findeks ile tanışmaya başlayın.

Yorum Yazınız

*