KONSERVE KEDİ MAMASI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kediler için gerekli besin değerini barındıran kuru mamalar, gerekli protein ve enerjiyi gerektiği miktarda karşılayan gıdalardandır.  Her ne kadar kedilerin temel beslenme kaynağı kuru mamalar olsa da yaş mamalar da bu konuda azımsanmayacak değere sahiptir.

Kurumamalarının arasına yeterli miktarda karıştıracağınız konserve kedi maması ile sevimli dostlarınızın karşı koyamayacağı hatta zevkle yiyecekleri bir lezzet şöleni yaratacaksınız.

Kuru mama arasına dengeli miktarda karıştırılmış yaş kedi maması minik yavrularınızın çok hoşuna gideceğinden emin olabilirsiniz.

Kedilerin yaşı ve ırkı kadar sağlık problemleri de beslenmeleri üzerinde etkili…

Yaşına, kilosuna ve ırkına göre tercih edeceğiniz kedi mamalarının içeriğine de dikkat etmeniz, sağlıklı beslemek istediğiniz kedileriniz için oldukça önemli bir ayrıntıdır.

Bazı sağlık sıkıntıları ya da kısırlaştırmayı düşündüğünüz kedilerinizin beslenme düzenini de mutlaka sağlık haritası doğrultusunda oluşturmalısınız. Örneğin sağlıklı kedinizi tahıllı konserve mamalarla besliyorken aşırı kilo almaya başlayan, kısırlaştırılmış kedileriniz içinse kısırlaştırılmış konserve kedi maması tercih etmelisiniz.

Neden kısırlaştırılmış kedi mamaları tercih etmelisiniz?

Kısırlaştırılmış kedi mamaları, içerdiği yağ oranı ve onarıcı nitelikteki besin değeri sebebiyle kısırlaştırılmış kedileriniz için en doğru tercih olacaktır.

Zamanla kilo alımı hızlanan kedilerinizin kilo kontrolünü sağlamak, sağlıklı bir kedi olarak yaşamını sürdürmek adına kısırlaştırılmış kedi mamaları büyük önem taşıyor.

Hatta Kısırlaştırılmış erkek kedilerde taş oluşumunu engellemesi, metabolizmayı dengede tutuşu gibi kritik sebeplerle kısırlaştırılmış kedi mamaları sıklıkla tercih edilmesi gereken sağlıklı besinlerdir.

Kediniz için en kaliteli ve en doğru mama Pet İhtiyaç’ta

Sevimli dostlarımız, ev arkadaşlarımız için her şeyin en iyisi olsun istiyor, onların yaşam kalitesini arttırmak için beslenme düzenlerine de tıpkı bakımları gibi imtina gösteriyoruz. Hatta çeşitliliği giderek artan mama seçenekleri, farklı markaların ürettiği iyi kalite gıdalar bize bu yönde oldukça yardımcı oluyor. Pek çok çeşidi bir arda bulabileceğiniz Pet İhtiyaç ise bu konuda en iyi yardımcınız oluyor.

Pet İhtiyaç sayesinde pek çok kedi maması seçeneklerine kolaylıkla erişim sağlayabiliyoruz. Bu aşamada size düşen en önemli görevse kedinizin nasıl bir mama türüne ihtiyaç duyduğu…

Öncelikle kedinizin beslenme düzeni, kilo kontrolü gibi aşamaları düşünerek mama seçimine karar vermeniz gerekiyor. Örneğin tahıllı mama mı yoksa tahılsız mama mı kullanmalıyım?

Tahılsız mamalar kadar tahıllı mamalar da kedilerinizin sağlığı açısından faydalı

Tahıllı mamalar, protein oranı mısır, pirinç gibi yüksek tahıllar ile dengelenir. Dolayısıyla bu tür bir beslenme kedilerde diyabet ve fazla kilolara sebep olabiliyor. Özellikle de kısırlaştırılmış bir kediye sahipseniz, tahıllı konserveler kedinizin sağlığı açısında doğru bir tercih olmayacaktır.

Tahılsız mamalar ise protein oranı sebzelerle dengelenen besinlerdir. Tahılsız konserve kedi maması et oranı bakımından tahıllı mamalara nazaran daha zengindir.  Karbonhidrat oranı daha düşük olduğundan, bu mamalarla beslenen kediler, kendilerini daha enerjik hissederler.

Kedinizin her dönemine uygun mamalar marka çeşitliliği ile Pet İhtiyaç’ta

Özellikle kısırlaştırma dönemi ve sonrasında, yaşlılık döneminde tahılsız kedi mamaları tercih edebileceğiniz gibi belli bir zamandan sonra tercih edebileceğiniz yaşlı konserve kedi maması seçenekleri ile kedinizin beslenme sürecini daha kaliteli ve dengeli bir çizgide tutabilirsiniz.

Pek çok ürünü güvenilir markalar eşliğinde sizlere sunan Pet İhtiyaç kedilerinizin beslenme süreci için de en sağlıklı ve güvenilir gıdaları kaliteli markalarla hizmetinize sunuyor. Pet İhtiyaç çatısı altında yer alan Royal Canin, Animonda, Pro Plan, N&D gibi sıklıkla tercih edilen markalarla siz de dostlarınız için en doğru tercihi yapmanın güvencesini elde edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir