Tanıtımlar

Karton Bardak Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


Karton Bardak Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hem bireysel tüketimde hem de endüstriyel kullanımda hayatımızın önemli bir parçası haline gelen karton bardak kolay temini ve pratik kullanımı ile çok fazla tercih ediliyor. Özellikle çok sayıda çalışanı olan işyerlerinde çalışanların içecek tüketiminde çok önemli bir rol oynuyor. Sıcak içeceklerin yanında soğuk içecekler için de kullanılabilen bu bardaklar kullanıcılara çok sayıda avantaj sağlıyor.

Maliyet açısından ele alındığında özellikle cam bardak kullanımına kıyasla maliyet oranını oldukça düşürüyor. Evlerden edinilen alışkanlıklar sebebi ile çoğu insan içecek tüketirken cam bardak tercih ediyor. Ancak bu durum kalabalık ortamlar için pek avantajlı değil. Çünkü cam bardak çok insan bulunan ortamlarda kullanıldığında birim maliyeti çok yükseliyor. Büyük fabrikaları, çağrı merkezlerini ve bunlar gibi fazla sayıda insanın çalıştığı sektörleri ele aldığımızda cam bardak kullanımının neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz.

Endüstriyel hayatta lojistiğin önemi günden güne artıyor. Artık işyerleri ihtiyacı olan malzemeleri dışarıdan temin ederken, malzemelerin eline geçene kadar sağlamlığını korumasını talep ediyor. Karton bardaklar bozulma, kırılma, çatlama gibi dış etkilerin maruz bırakabildiği durumlara karşı oldukça dayanıklı bir performans gösteriyor. Toplu alımlarda homojen bir ürün teslimatı fırsatı sunuyor. Normal şartlarda kabul edilebilir fire miktarlarının bile altında kalarak, işyerlerinin kısa ve orta vadedeki tüketim planlarına uyum sağlıyor.

Tavsiye Yazı:  İngilizce Eğitim Seti: Konusarakogren.com

Daha Sağlıklı Bir Tüketim İmkanı

Karton bardak veya başka bir bilinen adı ile kağıt bardak üretim aşamalarında özellikle plastik bardaklara nazaran çok daha az kimyasal işleme maruz kalması sebebi ile daha sağlıklı mamuller sunuyor. Bilindiği gibi plastik malzemelerin üretiminde hammadde olarak petrol ürünleri kullanılıyor. Bu da hem insan sağlığı hem de çevre sağlığı açısından olumsuz etkiler yaratmakta. Plastik malzemelerin doğadaki çözülme süreleri yüzyılları bulabiliyor. Fakat plastiğin aksine karton bardak imalatı aşamasında ağırlıklı olarak selüloz kullanılarak üretiliyor. Elbette bir takım kimyasal işlemler uygulanıyor ancak organikliğe yakınlık anlamında plastik malzemelere göre fersah fersah ilerde. Ayrıca geri dönüşüm özelliği olduğu için de doğa ile olan uyumu plastiğe göre daha iyi durumda.

Yorum Yazınız

*