Nasıl Yapılır ?

Kablosuz Farelerde Pil tasarrufu Nasıl Yapılır?

Kablosuz fare kullananların en büyük sorunu pildir. Pil derdin çözüm bulsalar kablosuz fare kullanmak harika olacak. Bu nedenle bu işe uzun zamandan beri çözüm arayan Logitech sonunda bir çözüm buldu gibi. Bu çözüm ip ucu niteliğinde olup oldukça pratiktir.

Kablosuz fareleri neden kullanırız? Sadece kablosuz fare değil kablosuz klavyeler de var. Neden illa kablosuz kullanmak isteriz. Çoğu insana sorsanız kablosuz fare ya da klavye kullanmasının sebebi olarak kablo karışıklığıdır. Bilgisayar kablolarının oluşturduğu karışıklıktan rahatsız olan kullanıcılar bu karışıklığı tamamen yok edemeseler de en aza indirmeye çalışıyorlar. Tamamen yok etmeleri imkansız zaten. Bilgisayar elektriksiz çalışmaz bildiğimiz gibi. Bu nedenle en aza indirme yolunu seçiyorlar.

Tavsiye Yazı:  Facebook Arkadaşlık İsteği Hakkında Herşey

Kablo sorununu en aza indirmeye çalışan insanlar kablosuz fare kullanıyorlar. Bu sefer de pil derdi ile karşı karşıya kalıyorlar. Pili hiç harcamaması mümkün değil. Bu nedenle en aza indirmeye çalışacağız. Logitech bulduğu çözümleri bizlerle paylaştı. O çözümler şöyle. Farenizi koyu ve pürüzlü zeminlere koymayın. Bu sayede fareniz fazla güç harcamak zorunda kalmayacaktır. Bunun yanında farenizi açık renkli fare altlıkları alın. Bunları uyguladığınız taktirde pil sorununa biraz da olsa çözüm gelecektir.

Yorum Yazınız

*