İstanbul’a Yakın Bir Yerde Tatil Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

İnsanlar; yaz sezonu ile beraber tatil yapabilmek adına arayışlara başladılar. Takdir edersiniz ki, her insanın tatil yapması mümkün olmayabilir. Bilhassa işinden izin alamayanlar için durum vahim! Bu noktada, üzülmeye gerek olmadığını söyleyebiliriz. Siz de bilhassa hafta sonları kaçamak yapabilirsiniz. Gelin, İstanbul’a yakın konaklama ve tatil seçeneklerine yakından bakalım!

Marmara Bölgesi’nde Tatil Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da yaşıyorsanız ve en azından birkaç günlüğüne şehrin gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul’a yakın tatil yerleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Sapanca: Listemizin ilk sırasında tahmin edebileceğiniz gibi Sapanca yer alıyor. Sakarya ilinin sınırları içerisinde yer alan Sapanca; İstanbul’a bir hayli yakın! Hem şehirler arası otobüsler hem de özel aracınız ile en kısa sürede ulaşabileceğiniz bir yer! Doğa harikası olarak tanımlanan Sapanca; doğanın içerisinde konfor arayanlara hitap ediyor. Ayrıca, bünyesinde İstanbul’a yakın konaklama seçenekleri de barındırıyor. Bilhassa Elite World Sapanca Hotel; buradaki en iyi otellerin başında geliyor. Bunun yanı sıra, dilediğiniz takdirde İstanbul’a yakın konaklama seçeneği olarak Sapanca bungalov evleri de tercih edebilirsiniz. Bilhassa otel kalabalığından uzaklaşmak adına bu tür yerlerin sizin için en iyi seçenek olduklarını söyleyebiliriz.
  • Ağva: Mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi de Ağva! Her şeyden önce, Ağva’nın İstanbul’a yalnızca bir saat uzaklıkta olduğunu ifade etmeliyiz. Kumsalı ve koylarının yanı sıra yemyeşil doğasıyla da insanları tabiri caizse kendisine aşık eden bir yerdir. Saklı Göl, Kilim Koyu ve Gelin Kayası; Ağva sınırları içerisinde yer almakla beraber mutlaka görülmelidir.
  • Kilyos: Sarıyer’e yakın oluşuyla bilinen Kilyos; gözlerden uzak bir tatil yapmak isteyenlere hitap eder. Şehir merkezine yakın oluşunun yanı sıra kısa tatillerde gidilebilecek en ideal yerlerden birisidir. Yazın denize girmek isteyenlerin bir numaralı adresidir. Bunun yanı sıra, Kilyos Kalesi’ni ziyaret etmek ve eşsiz manzara karşısında vakit geçirmek; Kilyos’a gelenlerin yapabilecekleri arasında bulunur.
  • Kerpe: İstanbul’a yakın bir yerde tatil yapmak isteyenler için en uygun seçeneklerden birisi de Kerpe! Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe; özellikle yaz aylarında başta İstanbul olmak üzere farklı şehirlerden gelenlerin ilk adresi oluyor. Mavi bayraklı denizi ile dikkat çekiyor. Ayrıca, İstanbul’dan yalnızca 2.5 saatte ulaşılabilecek bir yer olduğunu ifade edebiliriz.
  • Enez: Edirne’nin bir ilçesi olarak dikkat çeken Enez; sahip olduğu doğasıyla bir Ege kasabasını andırır. Berrak ve mavi suları ile fark yaratır. Temiz bir denizi mevcuttur. Ayrıca, Enez Kalesi, Sahil Kervansarayı ve Deveci Hanı da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

İstanbul’a yakın konaklama arayışında olanlar; yukarıdaki yerlerdeki oteller için rezervasyon yaptırabilirler. Bunun yanı sıra, bilhassa Sapanca’da bungalov kiralamaları son derece doğru bir karar olacaktır. Ayrıca, dağ evi veya havuzlu villa kiralamak da mümkün olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir