İSO Dosyası Nasıl Kurulur?

İSO dosyası Windows işletim sisteminde kullanabileceğimiz dosya uzantılarından sadece bir tanesidir. Ancak exe uzantılı dosyalar gibi bilgisayarımıza direk olarak kurulamazlar. Bu nedenle o yazılımlardan PC’mizde faydalanmak istiyorsak farklı yazılımlardan faydalanmalıyız.

Peki, İSO uzantılı dosyaları bilgisayarımıza nasıl kuracağız?

Bu tür uygulamaları bilgisayarımıza kurmak son derece basittir. Tek yapmanız gereken onlarca program arasından doğru olanı seçmektir. İSo uzantılı dosyaların kurulumunda en çok kullanılan yazılım Daemon Tools’tur. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunan yazılımın kullanımı son derece basittir. Sanal bir disk oluşturur ve içerisinde kuracağınız yazılımın dosyalarını atar. Sizlere kurmanız için fırsat verir. Bu tür programlar hep aynı mantıkta çalışır.

Daemon-Tools-Pro-Advanced-5.5

Eğer Daemon Tools’tan memnun kalmadıysanız Any To ISO, Ultra ISO gibi programları da tercih edebilirsiniz. Makalemde bu uygulamaların bağlantılarını verip sizleri bir siteye bağlı bırakmak istemem. İnternette bolca bulunan bu yazılımları istediğiniz adresten bedava olarak indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir