Android Apple-iOS Mobil Cihazlar

iPhone’u Boykot için Alternatif Akıllı Telefonlar

Bildiğiniz gibi dolar kurunun yükselmesi ve söylenen ekonomik savaş neticesinde ülke olarak Amerika’yı boykot ediyor ve Amerikan ürünlerini almama yönünde insanlara millet olarak tavsiye veriyoruz. Amerikayı nasıl boykot ederiz, hangi ürünler Amerika’ya para kazandırıyor? Bu sorulara basit bir şekilde cevap vereceğiz.

Apple Amerika’nın en çok kazanan şirketlerinden birisi olarak karşımızda. Ülkemizde de oldukça popüler olan iPhone modellerinin satıcısı. Peki iPhone almayarak ne yapacağız? Hangi cihazları tercih etmeliyiz?

Apple’ın telefonları iPhone modellerini almadığımızı düşünelim. O halde hangi cihazları almalıyız?

  • Galaxy S9 ve Plus modelleri. Çok eski model olmayan bu telefonlar iPhone 8 ve üzeri telefonlar için oldukça iyi bir alternatif.
  • One Plus 6. Çinden çıkan başka bir model özellikle fiyat performans özelliğiyle dikkat çekiyor.
  • Xiaomi telefonlar. Baktığınız zaman bir çok model zaten tasarım olarak iPhone’a yakın. Ayrıca çeşitli basit yazılımlarla arayüz bile iOS’a benziyor. Tavsiye edilir.
  • LG cihazlar. Güney Koreli üretici Amerikalı Apple’a en güçlü rakiplerden birisi olduğundan tercih edilebilir. Bir çok model de tasarım olarak iPhone’dan daha iyi olmasının yanında donanım olarak da sizi pişman etmeyecek.
  • Discovery modelleri. Ülkemizde uzun süre fırtına estiren fiyat performans modellerini çıkaran şirket yerli üretim* sloganıyla satış yapıyor.
  • Vestel modelleri. Yine ülkemizde birleştirilen cihaz, bir çok kişiye de iş imkanı sunuyor. Ayrıca vestel modelleri son zamanlarda tasarım olarak da ödül alıyor.
Tavsiye Yazı:  Apple'da Satışlar Artmış

Apple ürünlerinin doğrudan Amerika’ya para kazandırdığını unutmayalım. Bunun yanında Google telefonları Pixel modelleri de ayrıca Amerika’nın önemli gelir kaynaklarından birisi.

*Son hatırlatma ve kullanıcı bilgilendirme olarak sorumlu olduğumuz bilgilendirmeyi de yapmamız gerekiyor. Bir Samsung cihazını ele alalım. Samsung Güney Koreli bir şirket. CB’nin dediği gibi Apple’a karşı Samsung alın söylemi kısmen doğru çünkü döviz Amerika’ya değil Güney Kore’ye gidiyor. Ama küçük bir detay var. Samsung cihazlarının çoğunda kullanılan Snapdragon işlemcisi Qualcomm şirketine ait. Bu şirket de 1985’de Amerika’da kurulmuştur. Yani şirket Amerikan şirketi olup dolaylı yoldan neredeyse her telefonun satışından para kazanmaktadır.

 

 

Yorum Yazınız

*

2 Yorum