Apple-iOS Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Rahatsız Etme Modu Nedir, Nasıl Kullanılır?


iPhone cihazınızda yer alan rahatsız etme modunu bu yazımızda kısaca açıklayacağız. Neredeyse tüm akıllı cihazlarda buna benzer özellikler yer almakta. Tamamen kullanıcı düşünülerek geliştirilmiş rahatsız etme modu kimileri için oldukça güzel işler yapıyor.

Rahatsız etme modu telefonunuzun yaptığınız işi bölmemesine veya uyurken telefonunuzun çalıp sizi uyandırmamasına veya önemli bir toplantıdayken ortamın bozulmamasına yarıyor. Bu modu etkinleştirdiğiniz zaman iPhone kilitliyken hiçbir çağrı veya mesaj sesi çıkmayacak, hatta telefonunuzun ışığı bile yanmayacaktır. Bildirim çubuğunuzda bir ay simgesi görünecektir. İsterseniz rahatsız etme modunu zamanlayabilir, belirli saatler arasında etkin olmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone’da bu modu kullanmak için iki yol vardır. Birincisi en kısa olanıdır. Aşağıdan yukarıya doğru denetim merkezini çekip sağ tarafta yer alan ay simgesini etkinleştirebilirsiniz. Mor renkli ay simgesi belirince özellik etkinleştirilmiş demektir. İkinci yol ise ayarlardan rahatsız etme moduna gidip etkinleştirebilirsiniz.

Yorum Yazınız

*