iPhone 6S’te Kırmızı Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

iPhone 6S’e iOS 9.0.2 yükleyebiliyorsunuz. Cihazı en yeni işletim sistemi sürümüyle kullanmak istiyorsanız bazı aksaklıklara da katlanacaksınız. Gülü seven dikenine katlanır hesabı iOS 9 da bazı hatalar veriyor. Bu hatalardan biri iPhone 6S’te meydana gelen kırmızı ekran hatası. iPhone 5S’te mavi ekran hatası olarak ilk defa ortaya çıkan hata iPhone 6S’te de kırmızı ekran hatası olarak devam ediyor. Peki, bu hatayı nasıl çözebilirsiniz?

iphone-6s

Akla ilk gelen Apple’ın sağlam bir güncelleme yayınlamasını beklemek, ancak Apple her ne kadar cihazlarının güncelleme konusunda arkasında olsa da çok sık güncelleme yayınlayamaz. Acele işe şeytan karışır sözünden hareketle sürekli güncelleme almanın da sağlıklı bir durum olmadığını düşünüyorum. Peki, nasıl çözebilirsiniz kırmız ekran hatasını?

iphone-6s-1444285312

Bu tip hatalarda kullanıcılar mutlaka kendilerince çözüm üretirler. Bu defa kullanıcıların bulduğu bir yöntemi anlatacağım. Kısa ve öz bir yöntem ancak birçok kullanıcı işe yaradığına dair yorum atmış. Home tuşu bu defa kullanmanız gereken tuş. Home tuşuna 10 saniye kadar basılı tutarsanız sorun o anlık çözülüyor. Bu telefonlarda batarya çıkartma durumu gibi bir çare de söz konusu değil. Bu nedenle ya güç tuşundan kapatmaya çalışırsınız ya da farklı çareler ararsınız.

Umarız home tuşu işinizi görür. Yoksa iPhone 6S aldığınıza bin pişman olabilirsiniz.

One Comment

  1. Avatar of Ömer Osmanbaş Ömer Osmanbaş dedi ki:

    İnsanlar iPhone 6s almaya başlamışta , hatalarla karşılaşmaya başlamış haberimiz yok 🙂 . Güncelleme ile düzeltilecek bir hata , çok panik yapmaya gerek yok .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir