Apple-iOS Mobil Cihazlar

İphone 6 pil tasarrufu önerileri

iPhone 6’da şarj sıkıntısı çeken kişi sayısı çok fazla. Bütün akıllı telefonlar aynı sorunu yaşıyor. İphone 6’ya sahip olup her gün şaşrj etmek zorunda kalanların mutlaka bu önerileri duymaya ihtiyacı var. İşte iPhone 6’nın pilinden tasarrıf etmeye yarayacak bir kaç öneri.

  1. Arka plan uygulamalarını kapatın: Bir çok uygulama sadece bildirim yapmak için arka planda çalışır. Bunlara en güzel örnek Facebook’tur. Facebook bildirim yapmak için sürekli arka planda çalışır ki bu sürekli pil tüketmesi demektir. Bu ve benzeri uygulamaları Background App Refresh kısmından kapatırsanız piliniz daha uzun süre dayanacaktır.
  2. Hangi uygulama daha çok pil tüketiyor belirleyin: Belirleme işleminden sonra hangisi daha çok pil tüketiyorsa onu kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Ya da alternatiflerini bulabilirsiniz. Gereksiz yere pil tüketen uygulamaları kullanmayın. Özellikle şarjınızın biteceğini anladığınız zaman bu uygulamaları kullanmayı bırakın.
  3. Uygulama uyarılarını düzenleyin: Uygulamaların bildirim ayarlarını düzenlemek işinize yarayacaktır. Uygulamalar bildirim yaptığında ekranınızın ışığı yanar. Sürekli bu durum yaşanırsa şarjınız hızlı bitecektir. Hangi uygulamalardan bildirim almak istediğinzi belirterek düzenleme yapın.
  4. Uçak modunu sık sık kullanın: Telefon gelmeyeceğini düşündüğünüz zamanlarda ya da cidden rahatsız edilmek istemediğiniz anlarda ya da şarjınızı daha sonraya saklamak istediğinizde uçak modunu açabilirsiniz.
  5. GPS ve konumları kapatın: Bazı uygulamalar sizden konum bilgisi almak isteyeceklerdir. Bunu kapatırsanız ekstar enerji tüketimini engellersiniz. Gereksiz olduğu zamanlarda gps’i kapatarak pil tasarrufu yapın.
Tavsiye Yazı:  Asphalt 7 IPhone Oyunu

Bütün akıllı telefonların en önemli sorunu olan pil, çeşitli tasarruflarla sorun olmaktan çıkabiliyor. Ama bütün özelliklerini kullanmayacaksak akıllı telefon kullanmanın ne önemi var. Buna da bir açıklama var elbette; yeri ve zamanında bütün özelliklerini kullanmak için akıllı telefon taşıyoruz. Başka bir yazıda görüşmek üzere şarjınız sürekli %100 olsun.

iphone6piltasarrufu

Yorum Yazınız

*