IoT Çözümleri

IoT çözümleri, donanım IP ve yazılım platformları dâhil olmak üzere IoT cihaz tasarımcılarının, yazılım geliştiricilerinin ve ürün üreticilerinin IoT fikirlerini geliştirmek ve uygulamak için ihtiyaç duyduğu her şeyi kapsar. Yapay zekâ, uçtan uca güvenlik, birden fazla iş yükünü kaldırma, cihaz ve bulut için geliştirme platformları ile birleştirilmiş verimli işlemci tasarımları ve büyük ölçeklenebilirlik, bir IoT çözümünün temel unsurlarıdır.

Bazı IoT çözümleri, bir tür sensörden gelen verilerde uzmanlaşan “nokta çözümler” iken, diğerleri daha geniş bir iç görü yelpazesini tanımlamak için birden fazla sensörü entegre eder. Şirketler, maliyetleri azaltmak, bina sakinlerinin konforunu artırmak, zamandan tasarruf etmek ve felaket senaryoları (sel gibi) için bir sigorta poliçesi olarak IoT çözümlerinden destek alıyor.

IoT çözümleri, karmaşıklığı azaltarak, cihaz verimliliğini sağlayarak ve büyüme fırsatları ve operasyonel verimlilik arayan endüstriler arasında yeniliği teşvik ederek büyük IoT cihazları ağları oluşturmaya yardımcı olur.

IoT çözümleri neden önemlidir?

IoT çözümlerinin gücü, düşük maliyetli sensörlerden, kolay kurulumdan ve sürekli veri akışlarından gelir. Ek olarak, ağ oluşturmadaki yenilikler kablosuz sensörlerin pil ömrünün uzamasına yardımcı oldu ve sağlayıcıların sensörleri internete bağlamak için çok az altyapıya ihtiyaç duymasını sağladı.

IoT çözümleri öncelikle büyük bir sorunu gösteren koşulları sürekli olarak izlemek için kullanılır. Örneğin, boruların donma tehlikesi olup olmadığını izlemek için sıcaklık sensörleri kullanmak gibi. Ayrıca bina ya da işletme sahipleri iç mekân hava kalitesi verilerini (sıcaklık, nem ve CO2 seviyesi) tespit etmek için sensörlerden yararlanabilirler. Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümlerinin hemen hemen her sektör için avantajlı olduğu kanıtlanmıştır.

Başarı Mühendislik, cihazların bağlanması, görevlerin yönetilmesi, fırsatların analiz edilmesi ve bilgilerin güvenli bir şekilde aktarılması gibi işlemler için IoT çözümlerini sizler için gerçekleştiriyor. Siz de bu çözümlerden faydalanmak istiyorsanız Başarı Mühendisliğin İstanbul Ataşehir’de bulunan ofisini ziyaret edebilir, +90 216 4697 450 veya [email protected] iletişim kanallarından teklif alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir