Apple-iOS Mobil Cihazlar

IOS 8 kullanım oranları

Apple’ın cihazları hangi oranda işletim sistemlerini kullanıyor? En çok kullanılan IOS sürümü hangisi? İşte bütün cevaplar…

Apple’dan yapılan açıklamaya göre IOS 8 işletim sisteminin kullanım oranları %72’ye ulaştı. Apple her yeni işletim sistemi çıkardığında kullanıcıları bu işletim sistemini kullanmaya adeta zorluyor. Güncellemeyi yapanların bir süre sonra geri dönmesi mümkün olmuyor. Yeni işletim sistemi yeni özelliklerle de geldiği için dikkat çekiyor. Bu nedenlerden dolayı yeni sürümler bir yenisi daha çıkana kadar ilgi görüyor.

ios8logo

Peki diğer IOS sürümlerinin kullanım oranları nedir? IOS 7’nin kullanım oranı %25’e gerilerken diğer sürümlerin toplam kullanım oranının %3 olduğu bildiriliyor.

Aslına bakarsanız IOS 8’in daha popüler olması gerekirdi ama cihazların donanım özelliklerinden bu pek mümkün olmadı. Zira sadece 4S ve üzeri cihazlar IOS8 güncellemesini alabildi. 4S bile güncellemeden olumsuz etkilendi. Onun alt sürümleri güncellemeyi alamazdı. Güncelleme büyük çoğunluğa ama sınırlı sayıda telefona geldi. Yine de her yeni model, her aktif edilen yeni iPhone IOS 8 ile çalışıyor. Yani gün geçtikçe kullanım oranları artacak. Apple’dan başka haberlerle sizlerle olacağız.

Yorum Yazınız

*