Apple-iOS Mobil Cihazlar Teknoloji Haberleri

IOS 8.3’te Siri’ye Türkçe desteği

Apple sonunda Siri’ye Türkçe dilini ekliyor. Bundan sonra sorularınızı Türkçe sorabilecek cevapları da Türkçe alabileceksiniz. Peki bu ne zaman gerçekleşecek? Siri’ye ne zaman Türkçe desteği geliyor? IOS 8.3 şuan beta sürümünde ve betaya katılan geliştiriciler bu sürümü kullanabiliyor. Bu sürümde Siri Türkçe desteğini almış durumda. Apple yakında güncelleştirmeyi bütün telefonlara verecek. IOS 8.3 yakın zaman içinde beta sürümden çıkıyor. O zaman sizinde eğer iPhone 4S ve üzeri telefonunuz varsa IOS 8.3 güncellemesini yapabilecek ve Siri’yi Türkçe kullanabileceksiniz.

siri-680x480-surkce

Türkçe’yle birlikte Siri’ye gelen diğer diller şu şekilde; Rusça, Danca, Felemenkçe, Portekizce, İsveççe, Tay dili ve Hindistan İngilizcesi…

Apple sırf bu iş için Türkçe bilen birini yakın geçmişte işe almıştı, biz durumu iş ilanlarından takip etmiştik ve o zamanlarda elbette bu Türkçe konusunun Siri’yle ilgili olduğunu pek tahmin etmiyorduk. Şimdi Siri’nin Türkçe desteği ortaya çıktı.

Tavsiye Yazı:  Motorola Moto G Android 4.4.4 güncellemesi

IOS 8.3’ün en önemli özelliklerinden bir diğer CarPlay özelliğiydi. Şimdi Siri’ye gelen güncelleme dikkatleri üzerine çekti. Siri’ye soracaklarınızı şimdiden hazırlayın.

Yorum Yazınız

*

1 Yorum